Autor:KP/Exact Systems Norwid Częstochowa, fot. Exact Systems Norwid Częstochowa
  27.11.2021 godz. 08:13

Częstochowianie chcą przełamać złą passę


Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa w piątek rano udali się w podróż do oddalonych o ponad 300 km Siedlec, gdzie w sobotę rozegrają mecz 11. kolejki TAURON 1. Ligi z miejscowym KPS-em. Dla częstochowian będzie to ostatnia szansa na ligowe zwycięstwo w listopadzie i przerwanie fatalnej passy czterech przegranych pojedynków z rzędu. Mecz rozegrany zostanie w Hali sportowa Agencji Rozwoju Miasta Siedlec punktualnie o godzinie 17:00.

Podopieczni trenera Piotra Gruszki jak na razie nie mogą zaliczyć listopada do udanych. Błękitno-granatowi przegrali cztery pojedynki z rzędu z Chemeko–System Gwardią Wrocław (0:3), Mickiewiczem Kluczbork (1:3), ZAKSĄ Strzelce Opolskie (2:3) i z Polskim Cukrem Avią Świdnik (1:3). Seria porażek i tylko jeden ligowy punkt sprawiły, że częstochowski Norwid zajmuje aktualnie dopiero trzynastą lokatę.

Na domiar złego Exact Systems Norwid zmaga się z plagą kontuzji. Do gry od dłuższego czasu nie jest zdolny środkowy Jarosław Mucha, atakujący Tomasz Kryński nabawił się urazu w meczu z BKS-em Visłą Proline Bydgoszcz, a z treningów wyłączeni byli również drugi środkowy Mateusz Zawalski oraz libero Wiktor Mordarski.

Dodatkowo w sobotę częstochowian czeka trudne zadanie. Zespół KPS-u Siedlce w rozgrywkach TAURON 1. Ligi spisuje się dobrze i z bilansem meczów 8-3 i dziewiętnastoma punktami zajmuje dziewiątą lokatę. Siedlczanie w obecnej kampanii potrafili wygrywać już, m.in. z Gwardią Wrocław oraz BKS-em Visłą Proline, co pokazuje, że jest to rywal silny i bardzo solidny.

- Jedziemy na trudny teren, a drużyna z Siedlec radzi sobie w lidze, póki co bardzo dobrze. Jednak to od nas zależy jak będzie wyglądał przebieg tego spotkania. Dobrze przepracowaliśmy tydzień i teraz musimy to przełożyć na mecz. Jeżeli to zrobimy, jestem spokojny o naszą grę - powiedział Łukasz Usowicz, środkowy Norwida.

Początek spotkania wyznaczono na godzinę 17:00. Mecz poprowadzą sędziowie Bartłomiej Baniak oraz Aleksandra Szydełko, komisarzem zawodów będzie Andrzej Skorupa, a kwalifikatorem Ryszard Dietrich.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy