Autor:KP/LUK Politechnika Lublin, fot. LUK Politechnika Lublin
  24.11.2021 godz. 17:50

Mateusz Jóźwik odchodzi z KPS Siedlce i dołącza do LUK Lublin


Mateusz Jóźwik zamienia parkety TAURON 1. Ligi Mężczyzn na występy w Lidze Mistrzów Świata, czyli PlusLidze. Były już przyjmującu KPS-u Siedlce zasilil szeregi LUK Lublin.

Komunikat klubu LUK Lublin
"Być może właśnie tak rodzą się scenariusze, warte realizacji w Hollywood: ambitny i utalentowany bohater dostaje niespodziewaną szansę… Jesteśmy pewni, że spełniające się marzenie Mateusza Jóźwika o grze w Lidze Mistrzów Świata stanie się dodatkowymi oktanami w paliwie, które napędza nas w PlusLidze! Mateusz, witaj w LUK Lublin!

Dołącza do nas siatkarz, od lat uznawany za jednego z najbardziej wartościowych w Tauron1. Lidze. Ten sezon rozpoczął w barwach KPS-u Siedlce. Wcześniej stanowił o sile AZS AGH Kraków i Krispolu Września. Ma za sobą także grę w Lidze Austriackiej. – Pamiętam występy naszej drużyny przeciwko Mateuszowi. Zawsze trenerzy poświęcali mu osobny fragment odpraw przed tymi starciami. To niezwykle solidny zawodnik. Wierzę, że spełniające się marzenie o PlusLidze wyzwoli w nim dodatkowy potencjał. Na Jakuba Peszkę nadal liczymy. Jestem pewien, że obecność Mateusza da mu spokój w powrocie do zdrowia. Dziękuję Zarzadowi i Sztabowi KPSu Siedlce za sprawne przeprowadzenie transferu. Ten Klub po raz kolejny potwierdza reputację Miejsca, w którym dba się o rozwój i marzenia zawodników – powiedział prezes LUK Lublin, Maciej Krzaczek.

Mateusz to wszechstronny przyjmujący, który na zapleczu PlusLigi imponował zwłaszcza skutecznością w ataku. Teraz poprzeczka wędruje wyżej. – Witam wszystkich kibiców. Jednym z moich marzeń była gra w PlusLidze i dzięki LUK Lublin ono właśnie się spełnia. Do zobaczenia wkrótce na hali – powiedział Mateusz Jóźwik. Mateusz, czas sięgnąć po marzenia!

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...