Autor:Katarzyna Porębska/MKS Będzin, fot. MKS Będzin
  21.11.2021 godz. 16:15

Jakub Rohnka: od początku byliśmy skoncentrowani


MKS Będzin bez straty seta pokonał ZAKSĘ Strzelce Opolskie w meczu 10. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - To spotkanie ostatecznie przebiegało pod naszą kontrolą. Cieszymy się z trzech punktów - powiedział Jakub Rohnka, przyjmujący będzinian.

Podopieczni Wojciecha Serafina podczas sobotniego spotkania nie dali rywalom praktycznie żadnych szans na nawiązanie równorzędnej walki.

- Wyszliśmy na mecz skoncentrowani. Po ostatnich porażkach na wyjazdach chcieliśmy podreparować stan punktów w ligowej tabeli. Od początku byliśmy skoncentrowani. W każdym z setów udało się nam wypracować kilka puntków przewagi i kontrolowaliśmy grę do samego końca - powiedział Jakub Rohnka.

I dodał - To spotkanie ostatecznie przebiegało pod naszą kontrolą. Cieszymy się z trzech punktów.

Przyjmujący wyznał, iż zespół spodziwał się znacznie lepszej gry siatkarzy z Opolszczyzny.

- Patrząc na tabelę mogłoby się wydawać, że mecz będzie łatwy. Pamiętaliśmy jednak, że rywale kilka dni wcześniej wygrali z Exact Systems Norwid. Spodziewaliśmy się większej walki i zaangażowania ze strony przeciwników.

W sobotę wspomniany siatkarz po raz drugi odebrał nagrodę MVP w sezonie 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

- W siatkówce wybiera się najlepszego zawodnika. W sobotę zostałem wybrany ja, ale w tej dyscyplinie cały zespół pracuje na wspólny wynik. Liczy się zwycięstwo zespołu. Indywidualne wyróżnienia schodzą na dalszy plan - zakończył Rohnka.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...