Autor:Katarzyna Porębska, fot. MKS Będzin
  20.11.2021 godz. 17:50

Sobota z TAURON 1. Ligą: MKS Będzin - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0


MKS Będzin wygrał z ZAKSĄ Strzelce Opolskie 3:0 (25:12, 25:20, 25:14) w meczu 10. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Będzinianie od początku do końca kontolowali sytuację na parkiecie odnoszą pewne zwycięstwo bez straty seta. MVP spotkania został Jakub Rohnka.

Będzinianie przystąpili do sobotniego spotkania po dwóch porażkach. We własnej hali pragnęli powrócić na zwycięską ścieżkę. W starciu przeciwko ZAKSIE nikt nie miał wątpliwości, że są faworytem tego starcia.

- Gramy u siebie. Mam nadzieję, że zaraz wrócimy na zwycięską ścieżkę - powiedział Bartosz Gawryszewski, środkowy MKS-u.

Drużyna z Opolszczyzny z kolei przełamała się po serii porażek. Pokonała kilka dni temu Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2.

- Cieszymy się przede wszystkim, że przełamaliśmy tę serię przegranych u siebie. Na pewno cieszy to, że zostawiliśmy serducho na boisku. Cieszmy się z tego, co robimy. Będziemy walczyć dalej - wyznał Krystian Walczak, atakujący ZAKSY.

MKS Będzin od początku kontrolował grę na boisku 6:2 i 9:3. W ataku dobrze spisywał się Artur Ratajczak 14:5. Przez stałe błędy, ZAKSA nie była w stanie dotrzymać kroku rywalom 9:19. Tego seta pewnie wygrała drużyna z Będzina 25:12.

Druga partia zaczęła się od skutecznego ataku Ernesta Kaciczaka 1:0. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować sobie bezpiecznej przewagi 6:5. Dopiero gdy w polu serwisowym znalazł się Kacper Gonciarz, gospodarzom udało się wyjść na kilkupunktowe prowadzenie 10:6. W ataku dobrze sprawował się Wiktor Musiał 13:8. Do tego dwoma asami serwisowymi popisał się Michał Makowski 18:10. Będzinianie już do końca kontrolowali grę na boisku, wygrywając do 20.

Trzeci set zaczęła seria skutecznych ataków siatkarzy z Będzina 5:0. Zespół ze Strzelców Opolskich nie wystrzegał się prostych błędów 5:14. W końcówce w każdym elemencie gry, znakomicie spisywał się Jakub Rohnka 20:10. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza nie zdołali dogonić rywali 14:25. Wygraną będzinian przypieczętował skutecznym atakiem Łukasz Swodczyk.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101783.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101783.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy