Autor:Katarzyna Porębska
  17.11.2021 godz. 10:02

W środę i czwartek mecze 15. kolejki rozgrywanej awansem


W środę i czwartek drużyny rozegrają mecze 15. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn rozgrywanej awansem. Siedem spotkań zespoły zagrają w środę. Natomiast tę serię pojedynków zakończy czartkowe starcie Legii Warszawa z SMS PZPS Spałą, które będzie można obejrzeć na sportowych antenach Telewizji Polsat o godzinie 20.30.

Pierwsze spotkanie 15. kolejki zostanie rozegrane w Tomaszowie Mazowieckim pomiędzy miejscową Lechią i KPS-em Siedlce. Tomaszowianie pokonali ostatnio bielszczan 3:1, a siedlczanie bydgoszczan 3:2.

- Tomaszowianie pokonali lidera, czyli BBTS Bielsko-Biała 3:1. W związku z tym, nastawiamy się na kolejny bardzo trudnu mecz. Jeśli utrzymamy ten poziom gry z soboty, to kibice mogą obejrzeć bardzo dobre spotkanie. Jedziemy na trudny teren i do równie ambitnych zawodników jak my. Pojedziemy tam, aby wygrać i zdobyć kolejne punkty - powiedział Mateusz Grabda, trener KPS-u.

W kolejnych spotkaniach Polski Cukier Avia Świdnik podejmie AZS AGH Kraków. Świdniczanie będą chcieli powrocić na ścieżkę zwycięstw po ostatniej u siebie porażce z wrocławianami.

Ciekawie zapowiada się również starcie ZAKSY z Norwidem. Obie drużyny są bardzo głodne zwycięstw i muszą się na co dzień mierzyć ze swoimi problemami. Zawodnicy obu ekip doskonale zdają sobie sprawę z rani tego meczu.

Trzy następne spotkania 15. kolejki rozegra odpowiednio Olimpia Sulęcin z Chemeko-System Gwardia Wrocław, KRISPOL Września z BKS Visła Proline Bydgoszcz oraz BBTS Bielsko-Biała z MKS Będzin.

- Myślę, że wejdziemy w ten mecz zdeterminowani, aby pokazać dobrą siatkówkę, aby przełożyć to na zwycięstwo. W spotkaniu z Gwardią na pewno nie będziemy faworytem, ale dzięki temu uważam, że zejdzie z nas presja. Będziemy bawić się siatkówką, dzięki czemu może uda się podtrzymać passę zwycięstw - wyznał Jan Pogłodziński, libero Olimpii.

Z kolei Sergiej Kapelus, przyjmujący bielszczan dodał - Wszyscy wiemy, że to będzie bardzo trudny mecz. Mam nadzieję, że zagramy dobrze, bo żeby wygrać z zespołem z Będzina trzeba będzie pokazać naprawdę dobrą grę. Mam nadzieję, że nam się uda.

W środę jako ostatni mecz 15. kolejki rozegrają siatkarze SPS Chrobrego Głogów i Mickiewicza Kluczbork. Głogowianie przystapią do tego pojedynku po serii porażek. Z kolei kluczborczanie kilak dni temu w świetnym stylu pokonali częstochowski Norwid 3:1.

Tę serię spotkań zakończy czwartkowy, telewizyjny mecz pomiędzy Legią Warszawa i SMS PZPS Spała. - W zeszłym roku z legionistami biliśmy się o wejście do 1. Ligi. Jest to również mecz telewizyjny, w czasie którego możemy się pokazać. Najbardziej zależy nam na tym, aby zagrać swoją najlepszą siatkówkę i wygrać to spotkanie - powiedział Kacper Ratajewski, atakujący spalskiej drużyny.

Program 15. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn - rozgrywanej awansem
17 listopada (środa)
godz. 18.00 Lechia Tomaszów Mazowiecki - KPS Siedlce
godz. 18.00 Polski Cukier Avia Świdnik - AZS AGH Kraków
godz. 18.00 ZAKSA Strzelce Opolskie - Exact Systems Norwid Częstochowa
godz. 18.00 Olimpia Sulęcin - Chemeko-System Gwardia Wrocław
godz. 18.00 KRISPOL Września - BKS Visła Proline Bydgoszcz
godz. 18.00 BBTS Bielsko-Biała - MKS Będzin
godz. 19.00 SPS Chrobry Głogów - Mickiewicz Kluczbork
18 listopada (czwartek)
godz. 20.30 Legia Warszawa - SMS PZPS Spała (transmisja Polsat Sport News)

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy