Autor:KP/BKS Visła Proline Bydgoszcz, fot. BKS Visła Proline Bydgoszcz
  13.11.2021 godz. 12:52

Kamil Gutkowski: będziemy walczyli w każdym meczu o zwycięstwo


BKS Visła Prline Bydgoszcz w minioną sobotę pokonała na własnym terenie Polski Cukier Avię Świdnik. Bezpośrednio po końcowym gwizdku kilka słów o meczu powiedział przyjmujący Visły i MVP spotkania, Kamil Gutkowski.

Bydgoszczanie po przegranym spotkaniu z Częstochową chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę. Zadania starała się nie ułatwić im ekipa ze Świdnika, która miała szanse na zapisanie spotkania na swoją korzyść po zaciętej walce w czwartej partii. Dopiero w piątej odsłonie meczu zawodnicy BKS Visły Proline mieli możliwość złapania oddechu i zwycięstwa ze sporym zapasem punktowym.

- Wydaje mi się, że im dalej w las tym bardziej nasze siły słabną, ale ostatecznie nie jest ważne w jakim stosunku wygraliśmy mecz, czy straciliśmy punkt czy nie. Cieszymy się z tego zwycięstwa, bo przeciwnik jest mocną drużyną, co pokazuje tabela - mówił po meczu Kamil Gutkowski.

Visła Bydgoszcz w dalszym ciągu marzy o awansie do PlusLigi. Aktualnie w ogólnej klasyfikacji zajmuje szóstą lokatę i brakuje jej dziewięciu punktów, aby zrównać się z liderem, BBTS Bielsko-Białą. Zdaniem bydgoskiego przyjmującego nic nie jest przesądzone i ma on nadzieję, że uda się nadrobić stracone punkty.

- Wydaje mi się, że BBTS odskoczył. My będziemy przede wszystkim pilnowali swojej gry i wydaje mi się, że przy wypełnieniu wszystkich meczów zaległych będziemy w okolicach BBTS-u. Jeżeli nie przeskoczymy to trudno, ale my na pewno będziemy walczyli w każdym meczu o zwycięstwo - zauważył przyjmujący.

W sobotnim spotkaniu mogliśmy przez chwilę obejrzeć w akcji Igora Yudina, który po kontuzji kolana wraca do gry. Podopieczni Marcina Ogonowskiego nadal jednak muszą radzić sobie bez środkowego Mariusza Marcyniaka, który nie odzyskał jeszcze całkowicie formy po urazie.

- Na pewno to nie pomaga, ale jest już fajnie, bo Igor wrócił właściwie w pełni i możemy dobrze potrenować. Wydaje mi się, że w najbliższych spotkaniach możemy już naprawdę dobrze wyglądać - zakończył Gutkowski.

BKS Visła Proline Bydgoszcz swój następny mecz rozegra 13 listopada w Siedlcach.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy