Autor:Katarzyna Porębska, fot. Chemeko-System Gwardia Wrocław
  08.11.2021 godz. 17:42

Poniedziałek z TAURON 1. Ligą: Chemeko-System Gwardia Wrocław - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0


Chemeko-System Gwardia Wrocław pokonała Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:22, 25:19, 25:23) w meczu kończącym 8. kolejkę TAURON 1. Ligi Mężczyzn. To trzecia wygrana z rzędu wrocławian. MVP został wybrany Lukas Tichaczek.

Wrocławianie przystąpili do rywalizacji w dobrych humorach. Wygrali dwa ostatnie spotkanie. - Jesteśmy po siedmiu spotkaniach. Ostatnie dwa mecze potoczyły się po naszej myśli i to na pewno cieszy, natomiast mimo wygranych wiemy, że możemy grać jeszcze lepiej. Jesteśmy na dobrej drodze - powiedział Dawid Woch, środkowy Gwardzistów.

Swoją dobrą passę pragnęli także podtrzymać częstochowianie, którzy kilka dni temu pokonali u siebie BKS Visłę Proline 3:2. - Mam nadzieję, że ostatnie zwycięstwo z BKS Visłą Bydgoszczą napędzi nasz zespół i we Wrocławiu pokażemy równie dobrą siatkówkę. Nasz rywal widać, że z każdym meczem prezentuje się lepiej więc nastawiamy się na ciężkie spotkanie - wyznał Łukasz Łapszyński, przyjmujący Exact Systems Norwid Częstochowa.

Pierwszą partię spotkania od mocnych serwisów rozpoczął Mateusz Zawalskiego 5:2. Wystarczył moment i wrocławianie doprowadzili do remisu 5:5. W dużej mierze była to zasługa dobrych ataków Mateusza Frąca. W dalszej części żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej 14:14 i 22:22. W ostatnich akcjach więcej zimnej krwi zachowali Gwardziści. Zwycięstwo pewnym atakiem w kontrataku przypieczętował Tim Grozer 25:22.

Gospodarze poszli za ciosem. Szybko objęli prowadzenie 4:1. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Frąc oraz Rafał Sobański 6:3. Podopieczni Piotra Gruszki nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać rozpędzonych rywali 16:12. W ataku bardzo dobrze spisywał się Grozer 20:15. Zespół z Wrocławia do końca kontrolował sytuację na parkiecie i pewnie wygrał tę partię do 19. W ostatniej akcji błąd w polu serwisowym popełnił Zawalski.

Trzecia odsłona poniedziałkowego meczu do stanu 15:15 była bardzo równa. Następnie swoją przewagę zaczęli budować podopieczni Rainera Vassiljeva 19:15. Na środku siatki nie do zatrzymania był Woch. Co prawda w końcówce Exact Systems Norwid doprowadził do remisu 23:23, ale ostatnie słowo należało do Gwardzistów. W ostatniej akcji meczu Frąc zatrzymał atak Kamila Długosza 25:23.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101773.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1101773.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...