Autor:Katarzyna Porębska/Olimpia Sulęcin, fot. Olimpia Sulęcin
  26.10.2021 godz. 11:52

Artur Błażej: wyszarpaliśmy te dwa punkty


Olimpia Sulęcin po zaciętym i emocjonującym spotkaniu pokonała AZS AGH Kraków 3:2 w meczu 6. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - Niestety przegraliśmy dwa pierwsze sety. Gra kompletnie się nam nie układała. Jednak kolejne partie poszły już po naszej myśli. Naprawdę daliśmy z siebie wszystko, żeby wygrać i wyszarpaliśmy te dwa punkty - powiedział Artur Błażej, rozgrywający sulęcinian.

Podopieczni Łukasza Chajca nie najlepiej rozpoczęli ostatnie ligowe starcie przeciwko Akademikom. Dwie pierwsze części spotkania toczyły się pod dyktando zespołu z Krakowa. Dopiero od trzeciego seta Olimpia zaczęła grać swoją siatkówkę i ostatecznie zwyciężyła 3:2.

- Za nami ciężkie pięć setów. W dwóch pierwszych setach nasza gra nie do końca się nam układała. Później zaczęliśmy realizować swoją grę, którą trenujemy przez cały tydzień. Cieszę się, że tym razem to my wytrzymaliśmy koncówkę - powiedział Grzegorz Turek, atakujący Olimpii.

Dla drużyny z Sulęcina to był trzeci tie-break od początku sezonu 2021/22, ale dopiero pierwszy, który rozstrzygnęła na swoją stronę.

- Mecz z AZS AGH Kraków należał do naprawdę trudnych. Rywale bardzo mocno zagrywali i mieliśmy swoje problemy w przyjęciu. Na szczęście od trzeciego seta złapaliśmy nasze flow. Poniosła nas nasza fantastyczna publiczność i doprowadziliśmy do pierwszego wygranego tie-breaka - wyznał Serweryn Lipiński, środkowy zespołu.

Warto odnotować dobre zmiany w wyjściowej szóstce, które pociągnęły sulęcinian do upragnionego zwycięstwa.

- Za nami eksyctujące, pięciosetowe spotkanie z AZS AGH Kraków. Niestety przegraliśmy dwa pierwsze sety. Gra kompletnie się nam nie układała. Jednak kolejne partie poszły już po naszej myśli. Trener zrobił kilka zmian i można powiedzieć, że udało się nam wyciągnąć ten mecz. Kibice bardzo nam pomogli. Naprawdę daliśmy z siebie wszystko, żeby wygrać i wyszarpaliśmy te dwa punkty - zakończył Artur Błażej, rozgrywający Olimpii.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy