··· ···
··· ···
··· ···

Sobota z TAURON 1. Ligą: SPS Chrobry Głogów - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0

SPS Chrobry Głogów pokonał ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:0 (25:19, 25:18, 25:17) w ostatnim sobotnim meczu TAURON 1. Ligi Mężczyzn. To pierwsze zwycięstwo glogowian w sezonie 2021/22. MVP został wybrany Stanisław Wawrzyńczyk.

Dla głogowian było to drugie starcie w rozgrywkach TAURON 1. Ligi Mężczyzn sezonu 2021/22. Na inaugurację przegrali z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0:3.

- Za nami nieudana inauguracja. Nie tak to sobie wyobrażaliśmy. Musimy to przetrawić. Chyba dla beniaminka musi być pod górkę na początku, żeby później odbudowywać się. Mam nadzieję, że bardzo szybko, bo teraz będziemy grali u siebie. Halę też mamy specyficzną, myślę, że to będzie nasz atut. Jak już spotkamy się w rewanżu, to nie będzie tak łatwo. Obiecuję, że nie będzie tak łatwo jak w środę - zapowinił Bartosz Janeczek, atakujący SPS Chrobrego.

ZAKSA rozegrała dwa spotkania i niestety oba przegrała. - Na pewno chcemy namieszać w lidze i jestem przekonany, że jak wejdziemy na swoje obroty i utrzymamy swój poziom gry, to możemy wygrać z każdym w tej lidze. Zapominieliśmy o przegranej z KPS-em i przyjechhaliśmy do Głogowa walczyć o punkty - wyznał Krystian Walczak, atakujący zespołu ze Strzelec Opolskich.

Pierwsza partia spotkania zaczęła się od błędu w ataku Stanisława Wawrzyńczyka 0:1. Zespół gości należało pochwalić za dobry serwis, m.in. Krzysztofa Zapłackiego oraz Markusa Kosina 4:1. Głogowianie szybko jednak zaczęli odrabiać straty. Ręki w ataku nie zwalniał Bartosz Janeczek 4:4. Do stanu 7:7 drużyny grały równo. Następnie SPS Chrobry zaczął budować swoją przewagę 12:10. Goście nie mogli znaleźć sposobu, aby zatrzymać dobrze dysponowanego Janeczka 12:14. W połowie tej partii ZAKSA zaczęła mieć problemy z przyjęciem serwisów Wawrzyńczyka 14:17. Siatkarze beniaminka do końca utrzymali odpowiednią koncentrację i zwyciężyli pewnie 25:19.

Drugi set to kopia wcześniejszego. Początkowo obie ekipy grały punkt za punkt 11:11. W dalszej części podopieczni Dominka Walencieja zaczęli budować swoją przewagę. Dobre spotkanie zarówno w ataku, jak i w polu serwisowym rozgrywał Janeczek 16:13. Zawodnicy ze Strzelec Opolskich walczyli, ale to głogowianie mieli pełną kontrolę nad grą. Tę partię zakończył skuteczny atak ze skrzydła Filipa Bieguna 25:18.

Zespół z Dolnego Śląska poszedł za ciosem. W kolejnym secie bardzo szybko gospodarze zbudowali swoją przewagę. Mocno zagrywał Biegun 3:1, a w bloku punktował Wawrzyńczyk 7:3. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza starali się odrobić straty, aby nawiązać jeszcze walkę. Jednak pojedyncze udane akcje Zapłackiego oraz Walczaka nie wystarczyły 10:17. Beniaminek z Głogowa bardzo pewnie zagrał w każdym elemencie i zwyciężył do 17. To spotkanie zakończyła autowa zagrywka Grzegorza Wójtowicza.