Autor:Katarzyna Porębska/BBTS Bielsko-Biała, fot. BBTS Bielsko-Biała
  06.09.2021 godz. 17:43

Przed sezonem 2021/22 TAURON 1. Ligi: BBTS Bielsko-Biała


Od kilku tygodni drużyny TAURON 1. Ligi Mężczyzn przygotowują się do inauguracji rozgrywek 2021/22. Przed pierwszą kolejką, która jest zaplanowana na 22 września, prezentujemy cykl artykułów, w których omówimy, jakie zmiany zaszły w klubie w czasie przerwy pomiędzy sezonami w poszczególnych klubach. Czas na BBTS Bielsko-Biała.

Miniony sezon zespół BBTS-u Bielsko-Biała zwieńczył srebrnym medalem rozgrywek TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Ten rezultat, wszystkie dotychczasowe sukcesy i porażki odeszły w niepamięć, gdy na froncie pojawił się kolejny cel, którym jest do siatkarskiej ekstraklasy. Jak bardzo zmienił się BBTS przed sezonem 2021/22?

Bielszczanie w dalszym ciągu swoje ligowe mecze rozgrywać będą w Hali pod Dębowcem, która mieści się przy ulicy Karbowej 26 w Bielsku-Białej. Od 2018 roku prezesem klubu jest Mirosław Krysta, który podejmuje szereg działań, aby zespół ponownie awansował do PlusLigi.

Tak jak jak w ubiegłym roku funkcję I trenera będzie pełnić Harry Brokking. Jego asystentem będzie Daniel Wolny. O rzetelne i efektywne przygotowanie motoryczne zawodników ponownie zadba Patryk Drobik. Fizjoterapeutą niezmiennie pozostaje Radosław Krowiak. Analizy, statystyki i mnóstwo cennych informacji okupionych kolejnymi godzinami przed ekranem monitora na rzecz naszych graczy zapewni Wojciech Haczek.

Po sezonie 2020/21, kiedy to zespół BBTS wywalczył srebrne medale kilku siatkarzy zdecydowało się pożegnać z grą w Bielsku-Białej. Po ośmiu latach, klub opuścił między innymi libero Kajetan Marek. Po roku gry dla bielszczan, odszedł również drugi libero drużyny Dominik Jaglarski. Na pozycji przyjmującego też doszło do zmian, bowiem nowego pracodawcę znalazł Michał Makowski oraz Luciano Vicentin. Krótką, ale intensywną przygodę w Bielsku-Białej zakończył również Damian Czetowicz. Natomiast Oleg Krikun został wypożyczony do drugoligowego zespołu Arki Tempo Chełm.

Swoją karierę w barwach BBTS-u zdecydował się z kolei kontynuować: Jarosław Macionczyk (rozgrywający), Paweł Gryc (atakujący), Adrian Hunek, Bartosz Cedzyński, Wojciech Siek, Bartłomiej Oniszk (środkowi), Serbiej Kapelus oraz Tomasz Piotrowski (przyjmujący).

Kto zatem uzupełnił skład bielszczan? Do Bielska-Białej i tym razem nie tylko w rodzinne strony, ale i zawodowo powraca z Hapoel Jo’aw Kefar Sawa Radosław Gil. 24-letni rozgrywający po kilkuletniej podróży siatkarskiej zdecydował się bronić barw drużyny ze swojego rodzinnego miasta. Będzie tworzył duet z doświadczonym Jarosławem Macionczykiem.

Całkowitą rewolucję przeszła pozycja libero, gdzie w nadchodzącym sezonie zobaczymy dwie, zupełnie nowe postacie. Kacper Ledwoń z MCKiS Jaworzno oraz Bartosz Fijałek z SMS Spała stanowić będą o sile defensywnej ekipy BBTS-u. Włodarze mocno wierzą, że młodość oraz sportowa „świeżość” tych graczy okaże się atutem, który pozwoli zespołowi piąć się na szczyt ligowej tabeli.

Do Sergieja Kapelusa oraz Tomasza Piotrowskiego dołączą młodzi, ale już ograni w siatkarskich ligach przyjmujący Jan Lesiuk z BAS Białystok i Bartosz Pietruczuk z Trefla Gdańsk.

Ostatnimi transferami, które zamknęły skład ekipy BBTS na nadchodzący rok, jest dopełnienie na pozycji atakującego oraz przyjmującego. Nie obyło się bez niespodzianek. W barwach drużyny BBTS Bielsko-Biała na rok 2021/2022 zobaczymy reprezentantów Stanów Zjednoczonych - odpowiednio Jake'a Hanesa oraz Ryan'a Coenen'a.

Skład BBTS Bielsko-Biała na sezon 2021/2022 TAURON 1. Ligi Mężczyzn

rozgrywający: Jarosław Macionczyk, Radosław Gil,
atakujący: Paweł Gryc, Jake Hanes
środkowi: Bartosz Cedzyński, Adrian Hunek, Bartłomiej Oniszk, Wojciech Siek
przyjmujący: Sergiej Kapelus, Tomasz Piotrowski, Bartosz Pietruczuk, Jan Lesiuk, Ryan Coenen
libero: Kacper Ledwoń, Bartosz Fijałek

Skład sztabu szkoleniowego BBTS Bielsko-Biała na sezon 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
I trener: Harry Brokking
II trener: Daniel Wolny
Trener przygotowania motorycznego: Patryk Drobik
Fizjoterapeuta: Radosław Krowiak
Statystyk: Wojciech Haczek

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy