Autor:KP/PZPS
  03.09.2021 godz. 08:57

Tytus Nowik MVP mistrzostw świata. Złoci medaliści już w kraju


Reprezentacja Polski zdobyła w Teheranie złoty medal FIVB Mistrzostw Świata U19. Czterech naszych graczy zostało wybranych do turniejowego "dream teamu", a Tytus Nowik otrzymał tytuł MVP.

"Dream team" MŚ U19:
Rozgrywający Stoil Palew (Bułgaria)
Przyjmujący: Aleksandar Nikołow (Bułgaria), Kamil Szymendera (Polska)
Środkowi Yousef Kazemi (Iran), Jakub Majchrzak  (Polska)
Libero Kuba Hawryluk (Polska)
Atakujący & MVP Tytus Nowik (Polska)

– Biało-Czerwone to barwy niezwyciężone – tymi słowami, znanymi doskonale z siatkarskich hal, przywitani zostali w piątkowe przedpołudnie nasi juniorzy młodsi po powrocie z Teheranu, gdzie wczoraj po wygranej z Bułgarią 3:1 zdobyli złoty medal FIVB Mistrzostw Świata U19. W całym turnieju stracili tylko jednego seta.

– Jest to coś niesamowitego. Dziękuję wam i całemu sztabowi szkoleniowemu reprezentacji za fantastyczną grę i wspaniały sukces. Życzę kolejnych sukcesów już w siatkówce dorosłej – powiedział Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk, który zawodnikom i trenerom wręczał na powitanie kwiaty. Szef PZPS zaprosił całą ekipę do Krakowa, gdzie w sobotę w czasie CEV Mistrzostw Europy Mężczyzn odbędzie się oficjalne powitanie reprezentacji.

Michał Bąkiewicz, trener mistrzów świata, w przeszłości znakomity zawodnik, zdradził, że nigdy nie wątplił w sukces swoich podopiecznych. – Znam tych chłopaków i zawsze w nich wierzyłem. Nie miałem wątpliwości, że jak tylko będą dobrze przygotowani, to zdobędą medal, są w stanie wygrać z każdym. W mistrzostwach w Teheranie jak i wcześniej kierowaliśmy się jedną zasadą - koncentracją i skupianiem się na kolejnym meczu. Gra z Bułgarią nie była walką o złoto tylko siódmym spotkaniem w turnieju. Cieszymy się, że nasz wynik został doceniony i będziemy mogli stanąć w TAURON Arenie przed fantastycznymi, polskimi kibicami bez wątpienia najlepszymi na świecie – powiedział mistrz Europy z 2009 roku i wicemistrz świata z 2006.

Trener Bąkiewicz dodał, że "jest mega dumny ze swojej ekipy i należą się jej wielkie słowa uznania." – Zawodnicy zagrali fantastyczny turniej – powiedział Michał Bąkiewicz. – Jeden przegrany set w całych mistrzostwach jest nieprawdopodobnym wynikiem. Reprezentacja Polski zaprezentowała dojrzałą i konsekwentą siatkówkę. Potwierdzeniem klasy Biało-Czerwonych było wybranie czterech naszych graczy do "dream teamu" czempionatu.

Jednym z wyróżnionych w Teheranie był Tytus Nowik, który został MVP turnieju i najlepszym atakującym. Poza obecnymi szkoleniowcami kadry pracowali z nim Mariusz Patejuk, Marcin Dawidowski, Ariel Fijoł i Tomasz Barański. – Oczywiście cieszą mnie wyróżnienia, ale jest to zasługa całej drużyny, która zagrała znakomicie – powiedział Tytus Nowik.

Jego kariera rozwija się wręcz wzorcowo. Zaczynał w UKS Koczała w woj. pomorskim. Grał w turniejach Kinder+Sport, przeszedł szkolenie w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym, obecnie jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. – Tak krok po kroku – mówi Tytus Nowik. – W przyszłym sezonie będziemy grali w drużynie SMS PZPS w I lidze, a następnie chciałbym trafić do klubu PlusLigi. Kolejny krok? To oczywiście seniorska reprezentacja kraju.

W gronie witających nie mogło zabraknąć Dyrektora Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej, Krzysztofa Felczaka. – Sukces tych zawodników jest również sukcesem naszych trenerów - i tych pierwszych, i tych obecnych, pracujących z kadrą. Wykonali i wykonują świetną robotę. Ta drużyna zdobyła już trzeci medal. Wcześniej były koloru brązowego w Europie w kategorii U17 i U18 – powiedział Krzysztof Felczak. Z zespołem U17 pracował Ariel Fijoł, a z U18 Michał Bąkiewicz.

Jutro w Krakowie podczas meczu EuroVolley M 2021 Polska - Serbia uroczyste uhonorowanie MISTRZÓW ŚWIATA 2021!

Film z powitania na lotnisku: https://youtu.be/xVY4_adviG8

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...