Autor:Katarzyna Porębska/MKS Będzin, fot. MKS Będzin
  22.08.2021 godz. 11:14

Łukasz Swodczyk: cały czas się zgrywamy


Za MKS-em Będzin dwa sparing z Lechią Tomaszów Mazowiecki, które wygrał 3:1. Były to pierwsze sprawdziany formy w okresie przygotowawczym do sezonu 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - Cały czas się zgrywamy. Za nami czwarty tydzień wspólnego trenowania. Czujemy dość mocno w nogach te treningi. W mojej ocenie nie wygląda to źle - powiedział Łukasz Swodczyk, środkowy zespołu.

Za MKS-em Będzin równy miesiąc przygotowań do sezonu na parkietach TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Czwarty tydzień podopieczni Wojciecha Serafina zwieńczyli dwoma sparingami z Lechią Tomaszów Mazowiecki, które rozegrali w Będzin Arenie. Pierwsze spotkanie odbyło się w czwartek, a drugie w piątek.

- Cały czas się zgrywamy. Za nami czwarty tydzień wspólnego trenowania. Czujemy dość mocno w nogach te treningi. W mojej ocenie nie wygląda to źle. Jesteśmy dobrej myśli. Sądze, że z każdym kolejnym tygodniem nasza gra będzie wyglądała coraz lepiej - powiedział Łukasz Swodczyk, środkowy MKS-u.

Jakie będą najmocniejsze atuty będzininian?

- Mamy na pewno mocną zagrywkę. Kilku chłopaków już teraz naprawdę mocno zagrywa. Do tego mamy dość mocnego floata, więc element zagrywki może być naszą mocną stroną. Poza tym Kacper Gonciarz potrafi grać dość szybko na skrzydła i kombinuje ze środkiem. W związku z tym, mamy prawo sądzić, że szybka gra i zagrywka będą naszymi atutami - wyznał nowy środkowy MKS-u.

I dodał na koniec - Nie możemy powiedzieć, że mamy wszystko opracowane i zgrane. Są momenty, kiedy popełniamy proste błędy i są one wynikiem braku dobrego zgrania. Nad tym musimy pracować. To kwestia czasu, kiedy wszystko dopracujemy. Musimy pamiętać, że zespół jest całkowicie nowy i potrzebujemy jeszcze trochę czasu na zgranie.

MKS Będzin - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:22, 25:22, 23:25, 25:22)
MKS: Gonciarz (5 pkt), Musiał (20), Gawryszewski (3), Swodczyk (12), Makowski (10), Rohnka (13), Marek (libero) oraz Bożek (4);
Lechia: Tomczak (1), Piotrowski (11), Janus, Szaniawski (6), Błoński (5), Sokołowski (14), Dzierżyński (libero) oraz Neroj, Stolc (4), Hendzelewski (3), Baran (5), Kulik.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy