Autor:Katarzyna Porębska/Lechia Tomaszów Mazowiecki, fot. Lechia Tomaszów Mazowiecki
  11.08.2021 godz. 12:56

Batłomiej Rebzda: jesteśmy już po okresie adaptacji


Za drużyną Lechia Tomaszów Mazowiecki trzy tygodnie przygotowań do sezonu 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - Trwają wzmożone treningi w siłowni i hali. Jesteśmy po okresie adaptacji, gdzie poczuliśmy trochę piłkę, włączyliśmy już skakanie. Jak najszybciej będziemy chcieli przechodzić do grania, żeby rozegrać sporo sparingów - powiedział Bartłomiej Rebzda, trener tomaszowian.

Drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego przygotowania do najbliższego sezonu 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn rozpoczęła 19 lipca. Zespół ma za sobą już okres adaptacji w nowym składzie.

- Rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu, trenujemy już trzeci tydzień. Trwają wzmożone treningi w siłowni i hali. Jesteśmy po okresie adaptacji, gdzie poczuliśmy trochę piłkę, włączyliśmy już skakanie. Jak najszybciej będziemy chcieli przechodzić do grania, żeby rozegrać sporo sparingów - powiedział Bartłomiej Rebzda, trener Lechii.

I dodał - Mamy kompletny zespół. Dołączyli do nas młodzi chłopcy, którzy uzupełniają ten zespół. Wszyscy na tę chwilę są zdrowi i gotowi do treningów.

W drużynie tomaszowian odpowiedzialny za rozegranie będzie w dalszym ciągu doświadczony Bartłomiej Neroj. Drugim rozgrywającym będzie Jan Tomczak.

- Przygotowania przebiegają zgodnie z planem. Wszystko, co mieliśmy do wypełnienia, wydaje mi się, że zrealizowaliśmy. Zaczęliśmy od plażówki, zapoznania się z piłkami. Teraz wchodzimy w stricte siatkarskie, techniczne rzeczy. Zaczynamy więcej skakać i mam nadzieję, że wszystko będzie dalej szło zgodnie z planem. Chcemy być dobrze przygotowani do sezonu - podkreślił rozgrywający.

Sami zawodnicy nie mogą się już doczekać, kiedy będą migli więcej grać.

- Przygotowania zaczęliśmy głównie w hali z piłkami. Wszyscy są zdrowi, to jest najważniejsze. Trener tak wszystko zaplanował, że te dwa pierwsze tygodnie były luźne, adaptacyjne. Nie możemy się doczekać tego, gdy będziemy coraz więcej grać, rozpoczną się pierwsze sparingi - zakończył Mateusz Piotrowski, atakujący Lechii.

Skład Lechii Tomaszów Mazowiecki na sezon 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
rozgrywający: Bartłomiej Neroj, Jan Tomczak
atakujący: Kajetan Kulik, Matuesz Piotrowski
środkowi: Damian Baran, Bartłomiej Janus, Jakub Nowak, Kamil Szaniawski
przyjmujący: Michał Błoński, Marcel Hendzelewski, Dawid Sokołowski, Sławomir Stolc,
libero: Bartosz Dzierżyński, Jakub Kubacki

Skład szkoleniowy Lechii Tomaszów Mazowiecki na sezon 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
trener: Bartłomiej Rebzda
asystent trenera/statystyk: Mariusz Neroj
Fizjoterapeuta: Marta Plata
kierownik: Andrzej Zając

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...