Autor:Katarzyna Porębska/BKS Visła Bydgoszcz, fot. BKS Visła Bydgoszcz
  03.08.2021 godz. 11:35

BKS Visła Proline Bydgoszcz rozpoczął treningi


W poniedziałek BKS Visła Proline Bydgoszcz rozpoczął treningi przed startem sezonu 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - Cele się nie zmieniają. Będziemy starali się grać jak najlepiej i wygrywać wszystkie mecze, które da się wygrać. Zrobimy, co w naszej mocy, aby awansować do PlusLigi - powiedział Marcin Ogonowski, trener bydgoskiej drużyny.

2 sierpnia zespół z Bydgoszczy spotkał się na pierwszm treningu po przerwie wakacyjnej. - Wszyscy są spragnieni treningów i stęsknili się za siatkówką. Zaczęliśmy wspólne treningi, z których wszyscy są bardzo zadowoleni - wyznał szkoleniowiec.

Czy wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi na ciężkie treningi? - Zawodnicy są zdrowi. Jedynie w dwóch przypadkach mamy drobne kontuzje, ale diagnozujemy je na spokojnie - zapewnił strenik BKS Visły Proline.

Drużyna zmieniła się pod względem personalnym w porównaniu do poprzednich rozgrywek TAURON 1. Ligi. W zespole na kolejny rok pozostał Michał Masny (rozgrywajacy), Mateusz Kowalski, Wojciech Kaźmierczak i Mariusz Marcyniak (środkowi), Jan Galabov i Kamil Gutkowski (przyjmujący) oraz Tomasz Bonisławski (libero).

Natomiast szeregi bydgoszczan zasilił Łukasz Sternik (rozgrywający), Łukasz Owczarz i Damian Wierzbicki (atakujący), Emil Narkowicz i Damian Radziwon (środkowi), Antoni Kwasigroch i Igor Yudin (przyjmujący) oraz Filip Jędruszczak (libero).

- To jest normalny proces, że niektórzy zawodnicy odchodzą i przychodzą nowi. W tym sezonie udało się nam zbudować taki skład, że jest w nim grupa doświadczonych siatkarzy i grupa młodych bydgoskich zawodników, która wywalczyła mistrzostw Polski juniorów. Jestem zadowolony ze składu, który zbudowaliśmy - powiedział Ogonowski.

Nie zmieniają się natomiast cele bydgoszczan. W sezonie 2021/22 chcą awansować do PlusLigi.

- Cele się nie zmieniają. Będziemy starali się grać jak najlepiej i wygrywać wszystkie mecze, które da się wygrać. Chcemy być w gronie tych dwóch najlepszych drużyn, które będą miały szanse awansować do PlusLigi. W tym sezonie regulamin mówi o tym, że drużyna z drugiego miejsca rozegra baraż o prawo gry w ekstraklasie. Zrobimy, co w naszej mocy, aby awansować - wyznał szkoleniowiec.

Zawodnicy, jak również sztab szkoleniowy mają nadzieję, że w nadchodzących rozgrywkach będą mogli liczyć na wsparcie kibiców, którzy powrócą do hal.

- Widzimy, że kibice zaczynają wracać na areny sportowe. Są już obecni na stadionach piłkarskich, żużlowych. Mamy nadzieję, że pojawią się również na meczach siatkarskich. Bardzo liczymy na ich wsparcie w tym sezonie - zakończył Ogonowski.

Skład BKS Visły Proline Bydgoszcz na sezon 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
rozgrywający: Michał Masny, Łukasz Sternik
atakujący: Łukasz Owczarz, Damian Wierzbicki
środkowi: Mateusz Kowalski, Wojciech Kaźmierczak, Mariusz Marcyniak, Emil Narkowicz, Damian Radziwon,
przyjmujący: Jan Galabov, Kamil Gutkowski, Antoni Kwasigroch, Igor Yudin,
libero: Tomasz Bonisławski, Filip Jędruszczak.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...