Autor:Katarzyna Porębska, fot. Olimpia Sulęcin
  02.08.2021 godz. 10:46

Olimpia Sulęcin rozpoczęła przygotowania


Olimpia Sulęcin 2 sierpnia rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Zespół w tegorocznych rozgrywkach TAURON 1. Ligi Mężczyzn poprowadzi Łukasz Chajec.

Przed sulęcinianami kilka tygodni intensywnych przygotowań. Zaplanowano treningi, mecze kontrolne oraz turnieje, w których zagra Olimpa. Zawodnikom przyświeca jeden cel - wykorzystać zbliżające się tygodnie jak najlepiej, aby zbudować formę na sezon 2021/22. 

Drużynę Olimpii Sulęcin w tegorocznych rozgrywkach poprowadzi Łukasz Chajec, który po roku przerwy powrócił na ławkę trenerską.

- Robiąc sobie roczną przerwę nie zamykałem tematu powrotu na ławkę trenerską. Po prostu pojawiły się takie okoliczności życiowe, że potrzebowałem urlopu od tego, co od zawsze robiłem. Założenie było takie, że wracam do pracy trenerskiej, bo to jest moja pasja i moje życie. Roczna przerwa udowodniła mi, że ławka trenerska to jednak mój żywioł - powiedział Łukasz Chajec.

Spore zmiany zaszły również w składzie drużyny. Śmiało można powiedzieć, że w Olimpii doszło do rewolucji kadrowej. Po sezonie 2020/21 z grą w klubie pożegnało się jedenastu zawodników: Maciej Sas, Rafał Maluchnik, Bogdan Jurant, Łukasz Rymarski, Maciej Kordysz, Bartłomiej Wójcik, Jan Tomczak, Szmon Trojański, Dawid Siwczyk, Łukasz Zimoń, Mateusz Paszkowski.

- Dlaczego tak dużo zmian? Chcieliśmy część zawodników zatrzymać, jednak dostali lepsze propozycje. Generalnie założenie było też takie, że dojdzie do sporego przemeblowania, bo chcemy zespół odświeżyć i wzmocnić. Liczymy na to, że liczba zwycięskich meczów w następnym sezonie będzie większa. Olimpia Sulęcin to mały klub, ale z wielkimi ambicjami i wielkim sercem do siatkówki. Cały czas ten klub się rozwija. Małymi krokami, ale staramy się iść do przodu. Wierzę, że w tym roku poczyniliśmy z zarządem odpowiednie kroki, by zespół był mocniejszy - dodał szkoleniowiec.

W klubie na sezon 2021/22 pozostało tylko trzech siatkarzy, Grzegorz Turek - atakujący, Mateusz Sawerwain - libero oraz Patryk Cichosz-Dzyga - środkowy.

Do zespołu dołączył natomiast: Bartosz Zrajkowski - rozgrywający, Michał Godlewski - atakujący, Seweryn Lipiński, Dominik Koliński, Patryk Szymański - środkowi, Maciej Krysiak, Arkadiusz Nawrot, Tomasz Polczyk, Michał Wójcik - przyjmujący oraz Jan Pogłodziński - libero.

Olimpia Sulęcin pierwsz mecz w sezonie 2021/22 TAURON 1. Ligi rozegra na wyjeździe. 22 września zmierzy się z Exact Systems Norwid Częstochowa.

Skład Olimpii Sulęcin na sezon 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
rozgrywający: Artur Błażej, Bartosz Zrajkowski
atakujący: Michał Godlewski, Grzegorz Turek
środkowi: Patryk Cichosz-Dzyga, Seweryn Lipiński, Dominik Koliński, Patryk Szymański
przyjmujący: Maciej Krysiak, Arkadiusz Nawrot, Tomasz Polczyk, Michał Wójcik
libero: Jan Pogłodziński, Mateusz Sawerwain

Sztab szkoleniowy Olimpii Sulęcin na sezon 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
trener: Łukasz Chajec
II trener/statystyk: Damian Sławiak
trener przygotowania motorycznego/kierownik drużyny: Hanna Łukowska
fizjoterapeuta: Miłosz Gniot

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...