Autor:KP/KPS Siedlce, fot. KPS Siedlce
  23.07.2021 godz. 10:01

KPS Siedlce rozpoczął przygotowania


21 lipca treningi rozpoczęli siatkarze KPS Siedlce. Drużyna prowadzona przez trenera Mateusza Grabdę przygotowuje się do kolejnego sezonu w TAURON 1. Lidze.

Podczas pierwszego treningu, po wspólnej rozgrzewce zawodnicy KPS Siedlce zostali podzieleni na grupy. Część szlifowała formę na siłowni, a pozostali podczas zajęć w hali.  Trener Grabda miał w środę do dyspozycji piętnastu zawodników. Poza czternastką, która będzie występowała w pierwszoligowych rozgrywkach, na treningu pojawił się także wychowanek siedleckiego klubu rozgrywający - Szymon Sawicki. 

Pracę z drużyną rozpoczął również sztab szkoleniowy, który zmienił się nieco personalnie w porównaniu do porpzedniego sezonu. W przerwie wakacyjnej do sztabu siedleckiej drużyny dołączyli Szymon Szlendak - statystyk/asystent trenera, Mirosław Filimoniuk - trener asystent, Sebastian Rybak - trener przygotowania fizycznego oraz Paweł Młyński - stażysta/wolontariusz, który będzie  zgłębiał w siedleckim klubie tajniki pracy trenerskiej oraz pracy statystyka.

KPS do rozgrywek będzie przygotowywał się na obiektach w Siedlcach. Trener Mateusz Grabda zapowiedział, że pierwsze sparingi siedlecki klub rozegra w połowie sierpnia. Będą to mecze w Spale z kadrą Polski U-19.  Siedlecki zespół weźmie także udział w kilku turniejach towarzyskich, a sam będzie gospodarzem turnieju w dniach 10-11 września. Szkoleniowiec zapowiedział również spotkania towarzyskie z beniaminkiem z Warszawy. W sumie KPS rozegra w trakcie przygotowań do sezonu kilkanaście spotkań kontrolnych.

Skład KPS-u Siedlce na sezon 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
rozgrywający: Dawid Pawlun, Mariusz Magnuszewski
atakujący: Mateusz Borkowski, Adam Lorenc
środkowi: Bartosz Michalak, Adrian Markiewicz, Radosław Nowak, Piotr Truszkowski
przyjmujący: Damian Dobosz, Filip Frankowski, Michał Gołębiowski, Mateusz Jóźwik
libero: Adrian Potera, Patryk Waloch

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...