Autor:Katarzyna Porębska, fot. Polski Cukier Avia Świdnik
  21.07.2021 godz. 12:49

Polski Cukier Avia Świdnik rozpoczął przygotowania


Polski Cukier Avia Świdnik rozpoczął przygotowania do nowego sezonu 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Drużyna trenuje w komplecie. 

Dla drużyny ze Świdnik będzie to drugi sezon w rozgrywkach na zapleczu PlusLigi. Debiutancki sezon świdniczanie zakończyli na 6. miejscu, jak na beniaminka to bardzo dobry rezultat.

W poniedziałek zespół pod wodzą Witolda Chwastyniaka rozpoczął przygotowania do sezonu 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Jego asystentem będzie Jakub Guz, który będzie również występował na pozycji libero. W związku remontem hali przy SP nr 7, drużyna trenuje w I LO w Świdniku.

W porównaniu do poprzedniego sezonu w drużyna ze Świdnika zmieniła się pod względem personalnym. Po sezonie 2020/21 z klubu odeszło sześciu zawodników: Karol Rawiak (przyjmujący), Wiktor Nowak (rozgrywający), Łukasz Swodczyk (środkowy), Artur Sługocki (przyjmujący), Dariusz Bonisławski (libero) i Marcin Kurek (przyjmujący).

Na kolejny rok zdecydował się natomiast pozostać: Mateusz Rećko (atakujący), Bartłomiej Żywno (atakujący), Konrad Machowicz (środkowy), Łukasz Walawender (rozgrywający), Rafał Obermeler (środkowy), Jakub Guz (przyjmujący, a w sezonie 2021/22 libero) oraz Tomasz Kuś (libero).

Nowe twarze w barwach Polskiego Cukru Avii to: Kamil Durski (rozgrywający), Przemysław Toma (środkowy), Szymon Seliga (przyjmujący), Łukasz Kalinowski (przyjmujacy), Kamil Kosiba (przyjmujący), Mateusz Siwicki (środkowy) oraz Jakub Urbanowicz (przyjmujący).

Skład Polskiego Cukru Avii Świdnik na sezon 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
rozgrywający: Kamil Durski, Łukasz Walawender 
atakujący: Mateusz Rećko, Bartłomiej Żywno 
środkowi: Konrad Machowicz, Rafał Obermeler, Przemysław Toma, Mateusz Siwicki
przyjmujący: Łukasz Kalinowski, Kamil Kosiba, Szymon Seliga, Jakub Urbanowicz
libero: Jakub Guz, Tomasz Kuś

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...