Autor:Katarzyna Porębska, fot. ZAKSA Strzelce Opolskie
  14.07.2021 godz. 10:37

ZAKSA Strzelce Opolskie rozpoczęła przygotowania


Drużyna ZAKSA Strzelce Opolskie jako pierwsza spośród wszystkich pierwszoligowych zespołów rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Siatkarze z Opolszczyzny po raz pierwszy spotkali się na treningu 12 lipca.

- Zaczynamy szybko, bo chcemy dobrze i solidnie przygotować się do sezonu - powiedział Krzysztof Zapłacki, przyjmujący zespołu ZAKSY.

Większość drużyn przebywa jeszcze na wakacjach. Zawodnicy łapią ostatni oddech przed ciężką pracą, przygotowującą ich do najbliższego sezonu 2021/22, który będzie bardzo ciężki. Po pierwsze do rywalizacji w rundzie zasadniczej przystąpi aż 16 drużyn. A po drugie, rozgrywki które zostaną zainaugurowane 22 września zakończą się w drugiej połowie maja. Zespół ze Strzelec Opolskich, chcąc się dobrze przygotować do startu sezonu, pierwsze zajęcia zaplanował już na 12 lipca.

- Pierwszy tydzień to początek pracy na siłowni i zajęcia na boiskach do plażówki. To wprowadzenie do siatkówki, przede wszystkim zajęcia ogólnorozwojowe oraz praca nad techniką indywidualną - wyznał przyjmujący.

W klubie z Opolszczyzny wszystko zostało dokładnie zaplanowane i ustalone.

- Ogólnie tak jak to zawsze bywa, pierwszy tydzień jest taki wprowadzający, potem okres ciężkiej i intesywnej pracy na siłowni i hali. Następnie okres sparingów i start sezonu - zakończył Zapłacki.

Drużyna przygotowuje się do nowego sezonu pod czujnym okiem sztabu szkoleniowego, na czele którego stoi Roland Dembończyk. Zgodnie z kalendarzem rozgrywek ZAKSA Strzelce Opolskie pierwszy mecz w TAURON 1. Lidze rozegra na wyjeździe 22 września, a jej przeciwnikiem będzie Polski Cukier Avia Świdnik.

Aktualny skład ZAKSY Strzelce Opolskie na sezon 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
rozgrywający: Michał Szczechowicz
atakujący: Wiktor Kłęk
środkowi: Markus Kosian, Dominik Kramczyński, Maciej Wóz
przyjmujący: Ernest Kaciczak, Grzegorz Wójtowicz, Krzysztof Zapłacki
libero: Damian Pilichowski

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...