Autor:Katarzyna Porębska/eWinner Gwardia Wrocław, fot. eWinner Gwardia Wrocław
  20.06.2021 godz. 08:22

Tytus Nowik wypożyczony do SMS PZPS Spała


Tytus Nowik przyjmujący eWinner Gwardii Wrocław i zarazem wychowanek wrocławskiego klubu sezon 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn spędzi na wypożyczeniu w SMS PZPS Spała. - Odchodzę na rok. Zarówno ja, jak i zarząd klubu stawiamy na mój rozwój. Myślę, że to było najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę wszystkie oferty, które otrzymałem - powiedział Nowik.

Młody przyjmujący przez ostatni rok miał szansę zdobywać cenne doświadczenie we wrocławskiej drużynie, która występowała na parkietach TAURON 1. Ligi. Nowik, który pojawiał się na boisku głównie na zmiany wystąpił w 24 meczach i rozegrał 52 sety, w których zdobył 73 punkty dla Gwardzistów - 57 atakiem, 11 blokiem i 5 zagrywką.

W nadchodzącym sezonie wspomniany zawodnik będzie dalej występował w TAURON 1. Lidze, ale w drużynie SMS PZPS Spała do której zostanie wypożyczony na rok.

- Odchodzę do SMS Spała na rok. Zarówno ja, jak i zarząd klubu stawiamy na mój rozwój. Myślę, że to było najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę wszystkie oferty, które otrzymałem. Jednocześnie będę chodził do szkoły, ponieważ będę w klasie maturalnej. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie jak najlepiej - powiedział Nowik.

I dodał - Ostatni sezon dużo mi dał pod względem ogarnia się w seniorskiej lidze. Bardzo się rozwinąłem i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej. 

Zawodnik przyznał, że bardzo go cieszy współpraca z trenerami w Spale. - W Spale są jedni z najlepszych trenerów w kraju, na przykład Sebastian Pawlik, asystent Vitala Heynena, więc treningi z nim na pewno bardzo pomogą - zakończył Nowik.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...