Autor:Katarzyna Porębska/KRISPOL Września, fot.KRISPOL Września
  14.06.2021 godz. 13:05

KRISPOL Września buduje skład na nowy sezon TAURON 1. Ligi


Włodarze KRISPOL Września od kilkuanstu tygodni ciężko pracują, aby skompletować skład na nowy sezon 2021/22 TAURON 1. Ligi. Zakończono współpracę z kilkoma już zawodnikami i zaczęto podpisywać nowe kontrakty. Czwarty sezon z rzędu wrześnian na pierwszoligowych parkietach prowadzić będzie Marian Kardas, doświadczony szkoleniowiec i były reprezentant Polski.

Klub z Wrześni budowę drużyny na sezon 2021/2022 rozpoczął od doświadczonego trenera Mariana Kardasa, który zdecydował się podpisać umowę na dwa kolejne sezony. Szkoleniowiec prowadzi KRISPOL na pierwszoligowych parkietach od 2017 roku.

Szeregi zespołu jako pierwszy zasilił nowy rozgrywający - to najważniejszy zawodnik drużyny siatkarskiej. Mózg zespołu, reżyser gry, przez którego dłonie przechodzą niemal wszystkie akcje. Ma ogromny wpływ na postawę kolegów i przebieg wydarzeń na boisku.

- Jako przedstawiciel klubu KRISPOL Września jestem pewien, że tą osobą będzie Piotr Lipiński. Drugim będzie Wojciech Wachowicz, wychowanek MOS Wola Warszawa poprzedni sezon spędził w barwach TKS Tychy - powiedział Robert Wardak, prezes klubu.

W barwach wrześnian oglądać będziemy również Adriana Kopija, nowego przyjmującego pomarańczowych. Zawodnik poprzednie dwa sezony spędził w niemieckim zespole SV Warnemünde - Volleyball. Na przyjęciu występować będzie jeszcze Mateusz Łysikowski, poprzedni sezon grał w niemieckim FT 1844 Volleyball oraz Jan Kopyść - były przyjmujący częstochowskiego Norwida.

Na ataku kolejny sezon spędzi Mateusz Linda. W zakończonych rozgrywkach TAURON 1. Ligi zdobył dla wrześnian 406 punktów. Drugim atakującym będzie Paweł Cieślik, którego kibice znają z występów na pierwszoligowych parkietach z Exact Systems Norwid Częstochowa. 

W nadchodzącym sezonie 2021/22 na pozycji libero w barwach KRSIPOL Września zobaczymy Bartosza Zielińskiego, który reprezentował barwy Lechi Tomaszów.

Ponadto, dalszą karierę sportową we Wrześni zdecydował się kontynuować Patryk Ligocki, Robert Brzóstowicz, Kacper Leracz oraz dołączy kończący wiek juniora wychowanek klubu KPS PROGRESS Konrad Jankowski.

Na środku po sześciu latach reprezentowania barw KRISPOL Września przez Tomasza Narowskiego zastąpi go inny środkowy BAS Białystok - Konrad Bączek. Kolejna nowa twarz na środku to pochodzący z Gdańska - Łukasz Rymarski, który ostatni rok spędził w Olimpii Sulęcin. 

- Budowa silnego zespołu pozwoli walczyć o udział w play off i osiągnąć sukces, jak w latach przed pandemią. Celem klubu, oprócz udziału w rozgrywkach 1. Ligi jest przede wszystkim rozwijanie siatkarskich pasji i talentów w środowisku lokalnym. Piłka siatkowa we Wrześni zawsze odgrywała ważną rolę i zapewniała integrację społeczności lokalnej. Historia drużyny KRISPOL Września oraz pasja i oddanie jej kibiców są najlepszym dowodem na ogromne znaczenie sportu, piłki siatkowej i samej drużyny dla mieszkańców naszego miasta - zakończył Robert Wardak, prezes klubu KRISPOL Września.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...