Autor:Katarzyna Porębska/Radio Zachód, fot. Olimpia Sulęcin
  13.06.2021 godz. 12:10

Rewolucja kadrowa w Olimpii Sulęcin


Olimpia Sulęcin sezon 2020/21 TAURON 1. Ligi Mężczyzn zakończyła na bezpiecznej 12. lokacie w tabeli. Włodarze klubu rozpoczynają budowę drużyny na nowe rozgrywki. W szeregach sulęcinian szykuje się rewolucja kadrowa. - W dziesięćdziesięciu procentach to będzie nowy zespół - powiedział Łuaksz Chajec, prezes klubu Olimpii Sulęcin.

Olimpia Sulęcin po roku przerwy powróciła na parkiety TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Początek sezonu sulęcinianie mieli naprawdę dobry. Jednak z każdym kolejnym miesiące zespół z Sulęcina musiał mierzyć się z kolejnymi problemami, m.in. przerwą w grze w związku z koronawirusem, kontuzjami - mniejszymi i bardziej poważnymi. Finalnie podopieczni Tomasza Kowalskiego rozgrywki 2020/21 zakończyli na bezpiecznej 12. lokacie.

Teraz w klubie trwają pracę nad budową drużyny na sezon 2021/22. Prezes klubu zdradził, że drużynę czeka prawdziwa rewolucja kadrowa.

- W dziewiędziesieciu procentach będzie to nowy zespół. Najprawdopodobnie z poprzedniego składu pozostanie tylko dwóch zawodników. Staramy się robić wszystko, żeby drużyna była mocniejsza, niż w zeszłym sezonie. Część zawodników chcieliśmy zatrzymać, ale wybrali inną drogę. W tej sytuacji musieliśmy wzmacniać te pozycje - powiedział Łukasz Chajec, prezes klubu.

I dodał - Główne założenie jest takie, aby wzmocnić zespół, a jak wyjdzie to zobaczymy w sezonie.

Kto zatem dołączy do Olimpii?

- Na ten moment nie chcę wszystkiego zdradzać. Wykorzystując media społecznościowe stopniowo informujemy, kto odchodzi z klubu. Myślę, że w najbliższych dniach będziemy z kolei stopniowo informować kibiców, kto zasili nasze szeregi. Bardzo proszę kibiców jeszcze o trochę cierpliwości - zaznaczył Chajec.

Na ten moment współpracę z klubem zakończyło ośmiu siatkarzy: Mateusz Paszkowski, Łukasz Zimoń, Dawid Siwczyk, Szymon Trojański, Jan Tomczak, Bartłomiej Wójcik, Maciej Kordysz oraz Łukasz Rymarski.

Część z nich na pewno kibice zobaczą na pierwszoligowych parkietach, bowiem podpisali już nowe kontrakty.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...