Autor:Katarzyna Porębska/SPS Chrobry Głogów
  10.06.2021 godz. 18:19

Ruchy transferowe w SPS Chrobrym Głogów


SPS Chrobry Głogów w maju wywalczył awans do TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Warto przypomnieć, że głogowianie wracają na zaplecze PlusLigi po roku nieobecności. Włodarze już budują skład drużyny na sezon 2021/22. Zespół poprowadzi dobrze znany trener w Głogowie - Dominik Walenciej.

Drużyna z Głogowa już miała okazję raz występować w 1. Lidze. Miało to miejsce w sezonie 2019/20. Pomimo starań jednak głogowianie sportowo nie utrzymali się w rozgrywkach. Zajęli na koniec 13. miejsce i zgodnie z regulaminem spadli do 2. Ligi. Po niespełna roku drużyna pod wodzą Dominika Walencieja ponownie wywalczyła awans do TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

- Po wygranej z AZS-em Częstochowa była wielka radość, ulga i zadowolenie z pracy, którą wykonaliśmy przez cały sezon. Cieszę się, że mogłem wywalczyć awans z tymi chłopakami. Zasłużyli sobie na to. Jestem z nich dumny - powiedział szkoleniowiec.

Po wywalczeniu awansu włodarze zaczęli budować skład na nowy sezon 2021/22. W tym miejscu warto dodać, że Dominik Walenciej będzie prowadził zespół.

Z kolei szeregi drużyny opuścił, m.in. Jakub Gontarewicz, Adam Michalski oraz Krystian Bangrowski i Michał Gawrzydek.

Natomiast na grę przez kolejny sezon w barwach SPS Chrobrego zdecydował się: Krzysztof Antosik, Hubert Węgrzyn, Bartosz Janaczek, Mikołaj Kałkowski, Jakub Tubiak, Krzysztof Rykała, Mateusz Januszewski, Tomasz Błądziński, Marcin Ociepski oraz Mateusz Kucharski.

POWIĄZANE INFORMACJE

...