Autor:Katarzyna Porębska/BKS Visła Bydgoszcz, fot. eWinner Gwardia Wrocław
  06.06.2021 godz. 10:24

Damian Wierzbicki nowym atakującym BKS Visły


Damian Wierzbicki jeden z najlepszych punktujących TAURON 1. Ligi Mężczyzn w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował barwy BKS Visły Bydgoszcz. Przypomnijmy, że bydgoska drużyna wywalczyła brązowy medal na koniec tegorocznych rozgrywek, pokonując eWinner Gwadię Wrocław, w której to właśnie występował Wierzbicki.

Damian Wierzbicki ostatni sezon ligowy spędził na Dolnym Śląsku w barwach eWinner Gwardii, z którą ostatecznie zajął czwarte miejsce.

- Zajęliśmy czwarte miejsce. Uważam, że finalnie możemy zakończyć go z podniesioną głową, bo walczyliśmy w play offach jak lew, a z LUK Politechniką, która wygrała całe rozgrywki graliśmy jak równy z równym. To były zacięte pięciostowe spotkania. Myślę, że nie skłamię i nie będzie przesadą powiedzieć, iż zabrakło jednej piłki, aby awansować do finału. Jednak taki jest sport, a siatkówka po raz kolejny pokazała nam, że nie można być pewnym absolutnie niczego do momentu, kiedy nie zdobędzie się ostatniego punktu i nie usłyszy się końcowego gwizdka - mówił atakujący po zakończeniu rozgrywek.

Teraz przed Wierzbickim nowy rozdział w karierze. Po sezonie 2020/21 w szeregach Gwardzistów, w którym to wystąpił w 35 meczach, rozegrał 116 setów i zdobył 441 punktów - 383 atakiem, 44 blokiem i 14 zagrywką przenosi się do Bydgoszczy. Atakujący w rankingu najlepszych punktujących uplasował się na 5. pozycji.

Komunikat klubu BKS Visła Bydgoszcz
"Tak, jak zapowiadaliśmy, dołączy do nas prawdziwy kiler. Damian Wierzbicki - atakujący, który w ofensywie dwoi się i troi, by zaskoczyć przeciwników, w rankingach TAURON 1. Ligi od sezonów plasuje się w czołówce, a waleczność i ambicja pchnęła go, by walczyć z nami o #awans do PlusLiga. Damian, fajnie, że zasiliłeś nasze szeregi! Czujemy, że będzie moc".

Skład BKS Visły Bydgoszcz na sezon 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
rozgrywający:
atakujący: Damian Wierzbicki
środkowy: Wojciech Kaźmierczak, Mariusz Marcyniak
przyjmujący: Jan Galabov, Kamil Gutkowski
libero:

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy