Autor:Katarzyna Porębska, fot. BBTS Bielsko-Biała
  26.05.2021 godz. 10:01

Luciano Vicentin odchodzi z Bielska-Białej


Luciano Vicentin po sezonie spędzonym w barwach BBTS Bielsko-Biała na parkietach TAURON 1. Ligi Mężczyzn odchodzi z klubu. Żegna się z grą w bielskiej drużynie mając na koncie srebrny medal pierwszoligowych rozgrywek i Puchar TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

Argentyński przyjmujący dołączył do zespołu przed startem sezonu 2020/21. Początkowo dostawał niewiele szans na grę, ale od połowy sezonu był bardzo dużym wsparciem dla drużyny. W znacznym stopniu przyczynił się do wywalczenia drugiego Pucharu TAURON 1. Ligi Mężczyzn przez bielszczan. W drugim finałowym starciu jego zmiana na boisku była strzałem w dziesiątkę. W pełni zasłużył na nagrodę MVP podczas tego starcia.

Vincentin w sezonie 2020/21 wystąpił w 24 meczach i rozegrał 55 setów, w których zdobył 103 punkty - 84 atakiem, 16 blokiem i 3 zagrywką.

Komunikat klubu BBTS Bielsko-Biała
"Luciano Vicentin nie będzie naszym zawodnikiem w sezonie 2021/2022. Argentyński przyjmujący wystąpił w 24 meczach ligowych i dwóch pucharowych. Dziękujemy za grę w naszym klubie i życzymy powodzenia w kontynuowaniu siatkarskiej kariery, do zobaczenia".

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...