Autor:Katarzyna Porębska, fot. ZAKSA Strzelce Opolskie
  25.05.2021 godz. 19:10

Pięciu siatkarzy odchodzi z ZAKSY


ZAKSA Strzelce Opolskie zakończyła tegoroczne rozgrywki TAURON 1. Ligi Mężczyzn na 11. miejscu. We wtorek klub poinformował o odejściu pięciu zawodników.

Po sezonie 2020/21 TAURON 1. Ligi Mężczyzn drużynę ZAKSY Strzelce Opolskie opuszcza pięciu siatkarzy: Dawid Biesek, Patryk Giża, Mateusz Maciejewicz, Jan Pogłodziński oraz Filip Grygiel.

Dawid Biesek, który występował na pozycji przyjmującego spędził rok w barwach ZAKSY. Do Strzelec Opolskich przeniósł się z Wrześni. Zagrał w 11 meczach i rozegrał 16 setów, w których zdobył 14 punktów - 12 atakiem, 1 blokiem i 1 zagrywką.

Dla Patryka Giży, środowego zespołu to był także pierwszy rok w seniorskiej drużynie. Zawodnik miał szansę zadebiutować na pierwszoligowych parkietach. Wystąpił w 12 meczach i rozegrał 27 setów, w których zdobył 22 oczka - 11 atakiem, 8 blokiem i 3 zagrywką.

Mateusz Maciejewicz również debiutował w tegorocznych rozgrywkach w 1. Lidze. Pełnił głównie rolę zmiennika. Młody rozgrywający wystąpił w 7 meczach i rozegrał 7 partii.

W ZAKSIE na pozycji libero nie zagra już Jan Pogłodziński, który również otrzymał szansę debiutu na zapleczu PlusLigi. Młody zawodnik wystąpił w 21 spotkaniach.

Po bardzo dobrych dwóch sezonach ze Strzelec Opolskich odchodzi Filip Grygiel. Atakujący był bezapelacyjnym liderem drużyny, który zagrał w 24 meczach i rozegrał w tegoroczym sezonie 82 sety, w których zdobył 446 punktów z czego 380 atakiem, 33 blokiem i 33 zagrywką. Grygiel w czasie w tych rozgrywkach aż pięciokrotnie odbierał nagrodę MVP. Ponadto, uplasował się na 4. pozycji w rankingu najlepiej punktujących.

Komunikat ZAKSY Strzelce Opolskie
"Domykając miniony sezon dziękujemy tym, których jesienią zobaczymy na parkietach innych klubów. Dawid Biesek, Patryk Giża, Mateusz Maciejewicz, Janek Pogłodziński - dziękujemy i trzymamy kciuki. Filip Grygiel - to były naprawdę dobre dwa sezony w TAURON 1. Liga. Powodzenia".

POWIĄZANE INFORMACJE

...