Autor:KP/Polski Cukier Avia Świdnik, fot. Polski Cukier Avia Świdnik
  25.05.2021 godz. 10:04

Marcin Kurek i Dariusz Bonisławski odchodzą ze Świdnika


Marcin Kurek i Dariusz Bonisławski po zakończeniu sezonu 2020/21 TAURON 1. Ligi Mężczyzn opuszczają szeregi Polskiego Cukru Avii Świdnik.

Marcin Kurek, który występuje na pozycji przyjmującego w zakończnych rozgrywkach wystąpił w 18 meczach i rozegrał 37 setów, w których zdobył dla świdniczan 69 punktów - 59 atakiem, 5 blokiem i 5 zagrywką.

Natomiast Dariusz Bonisławski, który spędził w Avii Świdnik cztery ostatnie lata wystąpił w sezonie 2020/21 w siedmiu meczach i zagrał w 15 partiach.

Należy jednak podkreślić, mimo iż wspominany przyjmujący oraz libero w zakończonym sezonie 2020/21 TAURON 1. Ligi pojawiali się na parkiecie na zmiany, to w poprzednich rozgrywkach przyczynili się do awansu Polskiego Cukru Avii Świdnik do pierwszoligowych rozgrywek.

Komunikat klubu Polski Cukier Avia Świdnik
"Są takie osoby, z którymi ciężko się rozstać. Właśnie takim zawodnikiem jest Marcin Kurek. Dziękujemy Ci Marcin za te wszystkie lata w Avii, za niezłomny charakter i poświęcenie dla klubu. Powodzenia w dalszej karierze, już zawsze będziesz żółto-niebieski.

Przez cztery sezony Dariusz Bonisławski odpowiadał za naszą defensywę. Nadszedł czas pożegnania, które także nie jest łatwe. Dziękujemy Boniu za te lata w żółto-niebieskich barwach i przede wszystkim za upragniony awans do 1. Ligi. Powodzenia w stolicy".

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...