Autor:Katarzyna Porębska/Exact Systems Norwid Częstochowa, fot. Exact Systems Norwid Częstochowa
  22.05.2021 godz. 12:42

Exact Systems Norwid w połowie skompletował skład


Exact Systems Norwid Częstochowa, który tegoroczne rozgrywki TAURON 1. Ligi Mężczyzn zakończył na 5. miejscu w połowie ma już skompletowany skład na sezon 2021/22.

Częstochowski klub bardzo wcześniej rozpoczął budowanie składu na sezon 2021/22. Już w listopadzie włodarze potwierdzili przedłużenie współpracy z środkowym zesołu - Łukaszem Usowiczem.

- Budowanie zespołu zaczyna się od mocnych fundamentów, a jednym z solidnych filarów naszej drużyny już od wielu lat jest Łukasz Usowicz. Gdy dowiedziałem się, że „Uso” dalej będzie grał w Norwidzie, bardzo się ucieszyłem, ponieważ lubię pracować z zawodnikami, którzy wiedzą czego chcą, a przy tym czerpią z treningu jak najwięcej, udowadniając swoją siłę i jakość w czasie meczu - powiedział w listopadzie Leszek Hudziak, drugi trener Norwida.

W dalszej części sezonu ogłoszono kontynuowanie współpracy z Tomaszem Kowalskim, Jarosławem Muchą, Tomaszem Kryńskim oraz Kamilem Franczakiem.

- Cieszę się, że mogę związać się z klubem i miastem dłuższym kontraktem. Chciałem dać swojej rodzinie dłuższe poczucie stabilizacji i spokoju, bo przez ostatnie lata, co roku podejmowaliśmy decyzję o zmianie miejsca zamieszkania. Bardzo ważnym aspektem dla mnie była dalsza chęć rozwoju klubu. To wszystko połączone z dobrym wynikiem, który notujemy w tym sezonie, utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to trafna decyzja - argumentował Tomasz Kowalski. 

Natomiast po zakonczeniu rozgrywek Norwid Częstochowa ogłosił pozyskanie dwóch przyjmujących - Krzysztofa Gibka oraz wracającego po kilku latach do Częstochowy Artura Sługockiego.

- Norwid jest klubem bardzo utytułowanym w rozgrywkach młodzieżowych, natomiast my będziemy dążyć do tego, aby zdobyć medal w rozgrywkach seniorskich i włączyć się do walki o Puchar Polski. Mam nadzieję, że emocje te przyjdzie nam przeżywać w hali już wspólnie z kibicami, których serdecznie pozdrawiam. Nigdy nie ukrywałem również, że Częstochowa jest miastem bliskim mojemu sercu, z którym wiąże przyszłość - wyznał Gibek.

Na tę chwilę kadra drużyny Exact Systems Norwid Częstochowa liczy siedmiu siatkarzy:
atakujący: Tomasz Kryński

rozgrywający: Tomasz Kowalski

środkowi: Kamil Franczak, Jarosław Mucha, Łukasz Usowicz

przyjmujący: Krzysztof Gibek, Artur Sługocki

Niebawem kolejne transferowe informacje! Śledźcie nasze kanały mediów społecznościowych.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy