Autor:KP/Polski Cukier Avia Świdnik, fot. Polski Cukier Avia Świdnik
  04.05.2021 godz. 14:21

Tomasz Kuś zostaje w Świdniku


Tomasz Kuś to kolejny zawodnik, który zdecydował się przedłużyć kontrakt z Polskim Cukrem Avią Świdnik na sezon 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Wcześniej umowę przedłużył Mateusz Rećko, atakujący zespołu.

Komunikat klubu Polski Cukier Avia Świdnik
"Przedstawiamy Wam kolejnego zawodnika, który zostaje w drużynie Polskiego Cukru Avii Świdnik na kolejny sezon. Jest nim libero, Tomasz Kuś.

Tomasz Kuś przybył do Avii przed sezonem 2020/2021 z BAS-u Białystok. W przeszłości reprezentował także barwy KRISPOL-u Września, SKS Hajnówka, Legii Warszawa oraz MKS MDK Warszawa.

– Zdecydowałem się na pozostanie w Avii, ponieważ w drużynie i mieście jest super atmosfera do uprawiania sportu. Czuć, że miasto żyje siatkówką, kibice są świetni i mam nadzieję, że nadchodzący sezon będziemy mogli rozpocząć z dopingiem na trybunach, co na pewno pomoże nam w osiągnięciu lepszego wyniku. Miniony sezon na pewno można zaliczyć do udanych. Szóste miejsce każdy z nas przed sezonem brałby w ciemno. Mieliśmy kilka słabszych meczów, ale udało nam się także sprawić kilka niespodzianek, więc w ogólnym rozrachunku było naprawdę dobrze. Przyszły sezon myślę, że będzie trudniejszy, wiele zespołów wzmacnia swoje składy i liga będzie bardzo wyrównana. Mam nadzieję, że nasza forma będzie bardziej stabilna i uda się poprawić wynik z poprzedniego sezonu. Osobiście na pewno wiążę swoją przyszłość z Avią, bardzo mi się tutaj podoba i chciałbym być częścią tego długofalowego projektu – powiedział T omasz Kuś.

– Tomek to kolejny z zawodników Avii, który ma za sobą bardzo udany sezon. To on odpowiadał za cala defensywę w zespole i z tej roli wywiązał się znakomicie. Wprowadzał na parkiet spokój i dodawał pewności gry pozostałym. Cieszę się, że w sezonie 2021/2022 będzie częścią zespołu – dodał trener, Witold Chwastyniak.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...