Autor:Katarzyna Porębska/LUK Politechnika Lublin, fot. LUK Politechnika Lublin
  16.04.2021 godz. 18:04

Konrad Stajer: w strefie medalowej nic samo się nie wygra


W czwartek siatkarze LUK Politechniki Lublin pokonując Mickiewicz Kluczbork drugi raz w fazie play off TAURON 1. Ligi przypieczętowali awans do półfinału pierwszologowych rozgrywek. W nim zmierzą się z eWinner Gwardią Wrocław. - W strefie medalowej nic samo się nie wygra. Nikt przed nami się nie położy. Musimy wziąć sprawy w swoje ręce - powiedział Konrad Stajer, środkowy zespołu.

Podopiecznym Dariusza Daszkiewicza pokonanie kluczborczan w czwartkowe popołudnie nie przyszło łatwo. Rywale bardzo wysoko zawiesili im poprzeczkę. A zwycięzcę wyłonił tie-break, w którym lepsi okazali się lublinianie. MVP spotkania został wybrany Konrad Stajer.

- Najważniejsze jest to, że mamy wygraną. W takich meczach nagroda dla najlepszego zawodnika jest tylko dodatkiem. Cieszę się, że odnieśliśmy zwycięstwo, bo Mickiewicz jest niewygodnym przeciwnikiem. Wytrzymaliśmy presję, którą na nas nałożył. Bardzo dobrze przyjmuje. Ma bardzo doświadczonych zawodników. Potrafi to wykorzystać i bawić się siatkówką. Dlatego tym bardziej cieszę się, że udało nam się z nim wygrać i awansować do półfinału - powiedział środkowy LUK Politechniki.

W półfinale drużyna z Lublina zmierzy się z eWinner Gwardią Wrocław. Pierwsze spotkanie zostało zaplanowane na niedzielę 18 kwietnia, a drugie starcie na 22 kwietnia.

- W strefie medalowej nic samo się nie wygra. Nikt przed nami się nie położy. Musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Każdy punkt będzie miał podwójną wartość, więc będziemy musieli grać jak najlepiej potrafimy - zakończył Stajer.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...