Autor:Katarzyna Porębska/Polski Cukier Avia Świdnik, fot. Polski Cukier Avia Świdnik
  06.04.2021 godz. 16:17

Jakub Guz: będziemy chcieli sprawić niespodziankę


Polski Cukier Avia Świdnik w fazie play off TAURON 1. Ligi Mężczyzn zmierzy się z BBTS Bielsko-Biała. - Będziemy chcieli sprawić niespodziankę - powiedział Jakub Guz, kapitan zespołu beniaminka. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w czwartek w Bielsku-Białej. Początek o godzinie 18.00. Bezpłatna transmisja internetowa na IPLA TV.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej TAURON 1. Ligi Mężczyzn świdniczanie u siebie zmierzyli się z LUK Politechniką Lublin. Pomimo starań i waleczeności w trzech setach zwyciężyli lublinianie.

- Zadecydowały według mnie dwa przestoje w połowie pierwszego i drugiego seta. Wchodzi Konrad Stajer na zagrywkę przy stanie 16:14 i schodzi z niej przy 16:21. Z takim zespołem jak Lublin nie możemy marnować w łatwy sposób takich okazji. W drugim secie kluczowymi momentami były niewykorzystanie przechodzącej piłki na 10:4 i wejście na parkiet Kamila Durskiego, który odkręcił całą grę. Patrząc na sety można powiedzieć, że była walka. My jednak nie jesteśmy zadowoleni z tego meczu. Nie pokazaliśmy tego na co nas stać - powiedział Jakub Guz, przyjmujący Polskiego Cukru Avii.

Ostatecznie podopieczni Witolda Chwastyniaka, którzy w sezonie 2020/21 byli beniaminkiem piewszoligowych rozgrywek, zakończyli fazę zasadniczą z piętnastoma zwycięstwami na koncie i trzynastoma porażkami. Zgromadzili na swoim koncie 48 punktów i uplasowali się na 6. pozycji w tabeli. To świetny sportowy wynik. W ćwierćfinale TAURON 1. Ligi zmierzą się z BBTS Bielsko-Biała.

- Do fazy play off podchodzimy na luzie. Będziemy tam grać bez presji, jednak z jakim rywalem by nam się przyszło zmierzyć, to będziemy walczyć na sto procent i będziemy chcieli sprawić niespodziankę - zakończył kapitan Avii Świdnik.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy