Autor:KP/Exact Systems Norwid Częstochowa, fot. Exact Systems Norwid Częstochowa
  31.03.2021 godz. 12:49

Norwid zagra z BBTS-em


Dzisiaj Exact Systems Norwid Częstochowa meczem z BBTSem Bielsko-Biała zakończy ponad sześciomiesięczną batalię w rundzie zasadniczej TAURON 1. Ligi. Spotkanie rozgrywane w hali przy ulicy Jasnogórskiej 8 zdecyduje o końcowym miejscu częstochowian, którym do zajęcia czwartej lokaty brakuje jednego punktu lub korzystnego rezultatu w potyczce eWinner Gwardii Wrocław z walczącą o utrzymanie ZAKSĄ Strzelce Opolskie.

Błękitno-granatowi zwyciężając w sobotę z KRISPOL-em Września zapewnili sobie minimum piątą lokatę oraz poznali rywala w pierwszej rundzie fazy play off. Podopieczni trenera Piotra Lebiody w ćwierćfinale TAURON 1. Ligi zmierzą się z drużyną ze stolicy województwa dolnośląskiego, wrocławską Gwardią.

Jednak w ostatniej kolejce jest o co walczyć, bowiem zajmując czwarte miejsce zyskuje się rozstawienie w pierwszej rundzie oraz handicap rozgrywania pierwszego oraz ewentualnie trzeciego decydującego spotkania we własnej hali.

Środowy rywal Norwida w ostatniej kolejce dość niespodziewanie przegrał w Krakowie z miejscowym AZS-em AGH, urywając gospodarzom jedynie seta. To rzadka sytuacja w obecnym sezonie, w którym bielszczanie przegrali jedynie czterokrotnie. Z dorobkiem 66 punktów plasują się jedną pozycję wyżej od częstochowian. Pierwszy pojedynek obu zespołów nie przyniósł wielkich emocji. Pod wodzą Harry'ego Brokkinga w Hali pod Dębowcem gospodarze wygrali gładko 3:0.

Teoretycznie dla BBTSu spotkanie 30. kolejki nie ma większego znaczenia. Tę część rozgrywek zakończą tak czy inaczej na trzeciej lokacie.

To jakim ostatecznie wynikiem zakończy się spotkanie Exact Systems Norwid Częstochowa – BBTS Bielsko-Biała będzie można śledzić „na żywo”, oglądając od godziny 18:00 transmisję na platformie internetowej Ipla.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...