··· ···
··· ···
··· ···

Sobota z TAURON 1. Ligą: Mickiewicz Kluczbork - eWinner Gwardia Wrocław 1:3

Mickiewicz Kluczbork przegrał z eWinner Gwardią Wrocław 1:3 (25:17, 20:25, 19:25, 20:25) w meczu 28. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Damian Wierzbicki. Pierwsze spotkanie tych drużyn również zakończyło się wygraną wrocławian, ale wtedy zwyciężyli 3:0.

W przedostatnim sobotnim meczu o ważne punkty powalczył Mickiewicz Kluczbork oraz eWinner Gwardia Wrocław. Kluczborczanie we własnej hali są niezwykle trudnym przeciwnikiem. Przegrali do tej pory zaledwie dwa spotkania. Na trzy kolejki przed zakończeniem rundy rewanżowej podopieczni Mariusza Łysiaka byli już pewni awansu do fazy play off, bowiem plasowali się na 8. lokacie. Jednak zawodnicy nie chcą poprzestać na tej pozycji. Mają duże szanse, aby jeszcze awansować. O dobrą lokatę wyjściową przed drugą częścią sezonu walczą także wrocławianie. Po 27. kolejkach Gwardziści plasowali się na 6. miejscu. Zarówno jedni, jak i drudzy będą chcieli po tym meczu dopisać do swojego konta komplet cennych punktów.

- Bardzo ciężko gra się z nami u nas i na pewno tanio skóry nie sprzedamy. Liczę na rewanż z pierwszej rundy i zwycięstwo w tym meczu - powiedział Filip Frankowski, przyjmujący Mickiewicza.

Z kolei Arkadiusz Olczyk, środkowy wrocławian dodał - Kluczbork pokazuje, że jest bardzo dobrym zespołem, nam nie do końca wychodzą mecze wyjazdowe w tym sezonie, ale uważam, że to nie rywale będą głównym przeciwnikiem, tylko istotna będzie kwestia naszej gry. Jeśli narzucimy swoje tempo i styl, i to wszystko zazębi się na boisku, wtedy na pewno przywieziemy punkty z Kluczborka.

Pierwszą partię spotkania od skutecznego ataku rozpoczął Jeffrey Menzel 1:0. Do stanu 4:4 drużyny grały punkt za punkt. Następnie swoją przewagę zaczęli budować kluczborczanie 6:4. Serią dobrych zagrywek popisał się Dawid Bułkowski 8:4. Wrocławianie mieli dość spore problemy z wyprowadzeniem skutecznej pierwszej akcji 6:10. Ręki na zagrywce nie zwalniał również Frankowski 14:7. Drużynę gości do walki próbował poderwać Damian Wierzbicki 9:15. Jednak do końca tej premirowe odsłony meczu warunki gry dyktowali gospodarze. Mickiewicz zwyciężył pewnie 25:17, a ostatni punkt atakiem przypieczętował Bułkowski.

Set numer dwa otworzył punktowym atakiem ze środka Przemysław Toma 1:0. W kolejnej akcji zapunktował Wierzbicki 1:1. Gwardziści zaczęli podejmować większe ryzyko na zagrywce 4:2. Podopieczni Mariusza Łysiaka dość szybko doprowadzili do remisu 4:4. Do stanu 17:17 obie ekipy grały równo. W drugiej połowie siatkarze z Dolnego Śląska zaczęli budować swoją przewagę 20:18. Gospodarze zaczęli mieć problemy z dokładnym przyjęciem serwisów Łukasza Lubaczewskiego 18:21. Przyjezdni nie dali sobie wyrwać zwycięstwa w tym secie. Do końca utrzymali odpowiednią koncentrację zwyciężając pewnie 25:20.

Mickiewicz w kolejnym secie starał się dość szybko narzucić rywalom swoje warunki gry. Dobra zagrywka już na początku dała im prowadzenie 3:1. Jednak podopieczni Marka Lebedewa z każdą kolejną akcją czuli się coraz pewniej w hali w Kluczborki 4:4 i 11:11. Warto dodać, że coraz skuteczniejszy w ataku był Wierzbicki 15:11. W drugiej połowie drużyna z Kluczborka musiała odrabiać straty. Jednak proste błędy sprawiły, że to siatkarze eWinner Gwardii kontrolowali sytuację na boisku 18:12. Nie dali sobie już wyrwać z rąk zwycięstwa. Wygraną pewnym atakiem przypieczętował Wierzbicki.

Drużyna z Wrocławia poszła za ciosem. Kolejna partia zaczęła się dużo lepiej właśnie dla wrocławian 5:2. Gospodarze w tym fragmencie mieli trudności z dokładnym przyjęciem serwisów, m.in. Wierzbickiego. W dalszej części goście powiększyli jeszcze swoją przewagę 13:7 i 18:13. Kluczborczanom nie można było odmówić waleczności 17:20. Jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do Gwardzistów, którzy utrzymali bardzo równy poziom ataku. Do tego nie wystrzymywali ręki w polu serwisowym. Ostatni punkt na wagę bardzo cennego zwycięstwa za trzy punkty zdobył Lubaczewski 25:20.