··· ···
··· ···
··· ···

Sobota z TAURON 1. Ligą: KRISPOL Września - Olimpia Sulęcin 1:3

KRISPOL Września przegrał z Olimpią Sulęcin 1:3 (23:25, 25:20, 24:26, 15:25) w meczu 26. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Dawid Siwczyk. To udany rewanż sulęcinian. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się bowiem wygraną wrześnian 3:0.

Do niezwykle ważnego spotkania pomiędzy drużynami walczącymi o utrzymanie w 1. Lidze doszło w sobotę we Wrześni. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem można było określić, że to spotkanie dla KRISPOL-u i Olimpii będzie to potyczka nie za trzy, ale sześć punktów. Naprawdę wiele może się wyjaśnić po tym meczu - jedna z tych drużyn będzie nieco bliżej realizacji swojego celu na ten sezon. W ostatniej kolejce podopieczni Mariana Kardasa urwali punkt Gwardii. Z kolei sulęcinianie przegrali u siebie z MCKiS 1:3. W pierwszej części rozgrywek triumfowali wrześnianie 3:0.

- Września to bardzo trudny teren. Wrześnianie są w podobnej sytuacji jak my, więc tym bardziej będzie ciężko. Na pewno będą duże emocje. Mogę powiedzieć, że jedziemy po zwycięstwo i po punkty. Po poprzednim sezonie KRISPOL został dość mocno przemeblowany. Choć nie można zapominać, że kilku zawodników zostało. Do kilku zmian doszło jeszcze w czasie trwania tegorocznych rozgrywek. Należy pamiętać, że to drużyna bardzo ambitna. Na pewo będziemy walczyć. Mamy swoje szanse i argumenty, aby wygrać. Jednak warunek jest jeden - musimy zagrać dobrze - powiedział Jan Tomczak, rozgrywający Olimpii.

Pierwszą partię spotkania od skutecznego ataku rozpoczął Maciej Kordysz 1:0. Chwilę później punktowy atak na swoim koncie zapisał Grzegorz Turek 2:0. Wrześnianie dzięki zagrywce Mateusza Lindy szybko wyrównali wynik 2:2. Do stanu 5:5 drużyny grały równo. Przy serwisie Roberta Brzóstowicza gospodarze zbudowali kilkupunktową przewagę 9:6. Od tego momentu KRISPOL prowadził dwoma-trzema oczkami 13:11 i 16:13. Sulęcinianie ani myśleli składać broń. Cierpliwie odrobili straty, dzięki dobrej obronie w polu i skutecznym kontratakom 17:17. Ręki w ataku nie wstrzymywał Turek. Do końca toczyła się zacięta walka 20:21. Ostatecznie szalę na swoją stronę przechylili goście 25:23. W ostatniej akcji Turek szczelnym blokiem zatrzymał atak Łukasza Kalinowskiego.

Kolejnego seta od punktowego bloku zaczął Kordysz 1:0. Jednak chwilę później na prowadzenie wysunęli się podopieczni Mariana Kardasa 5:2. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Linda. Przyjezdni nie odpuszczali i dość szybko doprowadzili do remisu 7:7. W ataku dobrze sobie radził Mateusz Paszkowski. Do połowy toczyła się zacięta rywalizacja o każdy punkt. Następnie gospodarze, dzięki udanym kontratakom Lindy zbudowali kilkupunktową przewagę 18:15. Pomimo starań, sulęcinianie już tej straty nie odrobili. Ostatni punkt w tej partii zdobył Kalinowski 25:20.

Olimpia szybko wyciągnęła wnioski. W kolejnej partii objęła dość szybko prowadzenie 7:4. Ręki w ataku nie zwalniał Kordysz. Za dobrą postawę na zagrywce należało pochwalić Łukasza Zimonia 11:5. Do połowy tej partii na prowadzeniu byli podopieczni Tomasza Kowalskiego 15:11 i 18:13. Wrześnianie walczyli do końca. Serią dobrych zagrywek popisał się Szymon Rakowski 20:20. Zaciętą końcówkę graną na przewagi, na swoją stronę rozstrzygnęli ostatecznie siatkarze z Sulęcina 26:24. Najpierw punktowy blok na swoim koncie zapisał Zimoń, a w kolejnej akcji błąd w ataku popełnił Linda.

Set numer cztery to początkowo równa gra obu ekip 3:3 i 6:6. Jednak z akcji na akcję coraz skuteczniejsi zaczęli być goście, którzy powiększali swoją przewagę 12:9. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał Kordysz oraz Turek 14:10. KRISPOL w połowie tej partii jakby zaczął tracić wiarę w nawiązanie jeszcze równorzędnej walki 11:16. Nie pomogła nawet zmiana atakującego, czyli pojawienie się po stronie gospodarzy na prawym skrzydle Marcina Iglewskiego. Olimpia Sulęcin do końca dyktowała warunki gry. Bardzo pewnie wygrała ostatnią część sobotniego meczu 25:15. Ostatni punkt na wagę cennego zwycięstwa za trzy punkty zdobył Kordysz.