··· ···
··· ···
··· ···

Podsumowanie 23. kolejki TAURON 1. Liga

W czwartek i sobotę rozgrywane były mecze 23. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Bardzo cenna zwycięstwa na swoim koncie zapisał KPS Siedlce, Polski Cukier Avia Świdnik, BAS Białystok, LUK Politechnika Lublin, Lechia Tomaszów Mazowiecki, BBTS Bielsko-Biała oraz BKS Visła Bydgoszcz. Na podium plasują się niezmiennie lublinianie, bydgoszczanie oraz bielszczanie. W tej serii pauzowała eWinner Gwardia Wrocław.

Udany rewanż siedlczan
KPS Siedlce zrewanżował się Mickiewiczowi Kluczbork za porażkę z pierwszej części sezonu. Siedlczanie we własnej hali pozwolili kluczborczanom ugrać tylko seta. Spotkanie było trudne dla obu ekip, ale ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili gospodarze, którzy zapisali na swoim koncie siódme zwycięstwo z rzędu. Aktualnie z dorobkiem 42 punktów zajmują 5. miejsce w tabeli. Z kolei Mickiewicz pomimo porażki utrzymał 8. lokatkę.

- Mecz był trudny, tym bardziej, że rywal ma w swoim składzie wartościowych zawodników. Szala w końcówce czwartego seta przechyliła się na naszą stronę. Wygraliśmy całe spotkanie 3:1 i to jest najważniejsze. To jednoczy, buduje zespół i daje dobre rokowania na poczet kolejnych meczów, które będziemy grali do końca rundy zasadniczej - powiedział Mateusz Grabda.

Polski Cukier Avia po raz drugi lepszy od Akademików
Po raz drugi w tym sezonie drużyna Polskiego Cukru Avii Świdnik znalazła sposób, aby pokonać AZS AGH Kraków. W dodatku w ostatnią sobotę udało się im wygrać z Akademikami na wyjeździe. Drużyna prowadzona przez Witolda Chwastynika, tylko w trzecim secie pozwoliła gospodarzom przejąć incjatywę na parkiecie. W pozostałych setach, zwłaszcza w końcówkach więcej zimnej krwi zachowali świdniczanie, którzy pozostają na 7. pozycji w klasyfikacji. Z kolei krakowscy siatkarze utrzymali się na bezpiecznej 10. lokacie.

Przerwana passa częstochowian
Zwycięska passa częstochowian została przerwa. Exact Systems Norwid, który bardzo dobrze rozpoczął sobotnie stracie przeciwko BAS-owi Białystok i wygrał premierową odsłonę meczu do 17. Jednak białostoczanie, którzy cały czas walczą o utrzymanie w 1. Lidze, nie mieli zmiaru składać broni. Oceniając cały mecz można postawić tezę, że zwycięstwo podopiecznych Piotra Łuki w drugim secie, było kluczowe dla całego sobotniego pojedynku. Ta wygrana dodała im pewności siebie w kolejnych partiach. Zespół z Częstochowy pomimo porażki pozostaje na 4. miejscu w tabeli. Z kolei BAS na sześć kolejek przed końcem rundy rewanżowej w dalszym ciągu ma szanse na utrzymanie się w pierwszoligowych rozgrywkach. Aktualnie do zespołu, który zajmuje bezpieczną 12. pozycję traci zaledwie cztery oczka.

Zwycięstwo lidera w Sulęcinie
LUK Politechnika Lublin, która jest liderem tabeli nie zwalnia tempa. W sobotnie popołudnie podopieczni Dariusza Daszkiewicza pokonali na wyjeździe Olimpię Sulęcin 3:1. Gospodarze naprawdę wysoko zawiesili rywalom poprzeczkę. Niemniej, tylko w pierwszej partii zdołali przechylić szalę na swoją stronę. W pozostałych skuteczniejsi okazali się lublinianie. W te sytuacji siatkarze Olimpii muszą mocno skoncentrować się przed kolejnymi spotkaniami, które przed nimi w rundzie rewanżowej. Co prawda, aktualnie plasują się na bezpiecznej 12. lokacie, ale różnice punktowe pomiędzy drużynami z miejsc 13-15 są naprawdę niewielkie.

- Najważniejsze, że wygraliśmy, ale otwarcie należy przyznać, że to nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Inna sprawa, że takie spotkania także trzeba rozgrywać i zdobywać w nich komplet punktów. Jeśli chodzi o mój występ, to uważam, że do mojej bardzo dobrej gry jeszcze sporo brakuje. Myślę, że nie ma co patrzeć wstecz, tylko trzeba trenować dalej i patrzeć na kolejnych rywali - wyznał Paweł Rusin, przyjmujący LUK Politechniki.

Cenna wygrana Lechii
Bardzo cenne zwycięstwo w ostatniej kolejce TAURON 1. Ligi Mężczyzn odniosła Lechia Tomaszów Mazowiecki, która we własnej hali małym nakładem sił, a w dodatku bardzo pewnie pokonała MCKiS Jaworzno 3:0. Dzięki tej wygranej tomaszowianie awansowali na 9. miejsce i w dalszym ciągu mają matematyczne szanse na awans do fazy play off. Natomiast jaworznianie pozostają na ostatniej pozycji w klasyfikacji i z każdą kolejną porażką zmniejszają swoje szanse na utrzymanie w 1. Lidze.

- Z perspektywy boiska oceniam mecz jako bardzo spokojny. Cały czas utrzymywaliśmy przewagę punktową. Udawało się nam kontrolować sytuację na parkiecie do końca w każdym secie - podkreślił Dawid Sokołowski, przyjmujący Lechii.

Pewne zwycięstwo bielszczan
BBTS Bielsko-Biała odbudował się po ostatniej wyjazdowej porażce w Kluczborku. We własnej hali bez większych problemów pokonał KRISPOL Września w trzech setach. Bardzo dobre spotkanie rozegrał atakujący zespołu bielszczan - Oleg Krikun. Dzięki wygranej za trzy oczka podopieczni Harry'ego Brokkinga utrzymali 3. pozycję w tabeli. Wrześnianie z kolei, którzy w dalszym ciągu muszą walczyć o utrzymanie w 1. Lidze, swoich szans na cenne oczka poszukają w kolejnych spotkaniach. W związku z tym, że różnice punktowe są naprawdę niewielkie pomiędzy drużynami z lokat 9-15, to tak naprawdę na sześć kolejek przed końcem rundy zasadniczej, każdy scenariusz jest możliwy i każda ekipa ma szanse na zrealizowanie swoich celów.

Ósme zwycięstwo bydgoszczan z rzędu
BKS Visła Bydgoszcz może pochwalić się ósmym zwycięstwem z rzędu. W ostatnim sobotnim meczu 23. kolejki bydgoszczanie na wyjeździe pokonali ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:1. Gospodarze tylko w pierwszym secie narzucili rywalom swój rytm gry, zwyciężając 25:22. W kolejnych trzech partiach oba zespoły toczyły zaciętą walkę, ale w decydujących fragmentach, górę wzięło doświadczenie podopiecznych Marcina Ogonowskiego, którzy pozostają wiceliderem tabeli. Drużyna ze Strzelec Opolskich natomiast utrzymała swoją bezpieczną 11. pozycję.

Wyniki 23. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn
18 lutego (czwartek)
KPS Siedlce - Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:22, 19:25, 28:26, 25:23). MVP: Janusz Górski
20 lutego (sobota)
AZS AGH Kraków - Polski Cukier Avia Świdnik 1:3 (22:25, 22:25, 25:19, 17:25). MVP: Wiktor Nowak
Exact Systems Norwid Częstochowa - BAS Białystok 1:3 (25:17, 29:31, 21:25, 19:25). MVP: Kacper Wnuk
Olimpia Sulęcin - LUK Politechnika Lublin 1:3 (25:20, 21:25, 22:25, 21:25). MVP: Paweł Rusin
Lechia Tomaszów Mazowiecki - MCKiS Jaworzno 3:0 (25:19, 25:19, 25:17). MVP: Dawid Sokołowski
BBTS Bielsko-Biała - KRISPOL Września 3:0 (25:15, 25:17, 25:20). MVP: Oleg Krikun
ZAKSA Strzelce Opolskie - BKS Visła Bydgoszcz 1:3 (25:22, 20:25, 23:25, 22:25). MVP: Mariusz Marcyniak

PAUZOWAŁA: eWinner Gwardia Wrocław

XXX
Wyniki 8. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn
Mickiewicz Kluczbork - KPS Siedlce 3:0 (25:19, 25:20, 25:22). MVP: Filip Frankowski
BAS Białystok - Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3 (17:25, 23:25, 22:25). MVP: Łukasz Usowicz
Polski Cukier Avia Świdnik - AZS AGH Kraków 3:0 (28:26, 25:18, 25:17). MVP: Łukasz Swodczyk
BKS Visła Bydgoszcz - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:21, 25:18, 25:12). MVP: Mariusz Marcyniak
LUK Politechnika Lublin - Olimpia Sulęcin 3:0 (25:16, 25:18, 25:20). MVP: Grzegorz Pająk
MCKiS Jaworzno - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (16:25, 25:21, 18:25, 23:25). MVP: Bartłomiej Janus
KRISPOL Września - BBTS Bielsko-Biała 0:3 (20:25, 14:25, 22:25). MVP: Oleg Krikun