Autor:Katarzyna Porębska, fot. KPS Siedlce
  18.02.2021 godz. 20:12

Czwartek z TAURON 1. Ligą: KPS Siedlce - Mickiewicz Kluczbork 3:1


KPS Siedlce pokonał Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:22, 19:25, 28:26, 25:23) w meczu inaugurującym 23. kolejkę TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Janusz Górski. Siedlczanom udało się zrewanżować przeciwnikom za porażkę z początku sezonu. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się bowiem wygraną kluczborczan 3:0.

Obie drużyny naprawdę bardzo dobrze spisują się w rundzie zasadniczej. Przed pierwszym gwizdkiem siedlczanie z dorobkiem 39 punktów zajmowali 5. miejsce w klasyfikacji, a kluczborczanie z 34 oczkami plasowali się na 7. pozycji. Warto dodać, że gospodarze czwartkowego starcia mieli kilkanaście dni przerwy na spokojny trening i przygotowania, bowiem ich mecz z BAS-em Białystok został przełożony na 20 marca. Z kolei podopieczni Mariusza Łysiaka przyjechali do Siedlec podbudowani ostatnią wygraną, kiedy to w swojej "twierdzy" pokonali BBTS Bielsko-Biała 3:2.

- Mickiewicz to świetna drużyna. Co najważniejsze, gramy przede wszystkim u siebie. Nie będę ukrywał, że liczę na kolejne punkty. Musimy zdobywać punkty, aby przed fazą play off, być możliwie jak najwyżej w ligowej tabeli - powiedział Mateusz Grabda, trener KPS-u.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się od bloku zespołu gości na Mateuszu Kańczoku 0:1. Od początku widać było, że kluczborczanie będą podejmować pełne ryzyko na zagrywce 3:1. Siedlczanie jednak szybko wyrównali wynik 4:4. Od tego momentu, aż do stanu 9:9 drużyny grały punkt za punkt. Następnie gospodarze, dzięki dobrej zagrywce Jakuba Strulaka i dobrej skuteczności w kontrataku objęli prowadzenie 12:9. Wystarczył moment i ekipa gości odrobiła straty 13:13, a nawet wyszła na prowadzenie 15:13. Siedlczanie zaczęli popełniać proste błędy w ataku, a ręki w polu serwisowym po przeciwnej stronie siatki nie zwalniał Łukasz Owczarz. KPS walczył do końca. Dobrze w ataku spisywał się Michał Wójcik 19:19. W dużej jego serwisy dały drużynie z Siedlec najpierw remis 19:19, a potem prowadzenie 21:19. Warto podkreślić w tym fragmencie gry, świetny blok gospodarzy. Do końca toczyła się zacięta rywalizacja o każde oczko 21:21. Premierową odsłonę meczu wygrali siatkarze KPS-u, a ostatni punkt z lewego skrzydła zdobył Janusz Górski 25:22.

Seta numer dwa otworzył punktowy atak Owczarza. Chwilę później zawodnicy Mickiewicza zaczęli mieć problemy z przyjęciem zagrywek Wójcika - m.in. Frankowski oraz Dawid Bułkowski 1:3. Podopieczni Mariusza Łysiaka przetrzymali ten trudniejszy początek i dzięki serwisom Owczarza objęli prowadzenie 7:5. W dalszej części kluczborczanie powiększyli jeszcze swoją przewagę 12:9 i 15:10. W drugiej części tej partii gospodarze popełnieli sporo prostych, niewymuszonych błędów 15:21. Drużyna z Kluczborka do końca utrzymała równy poziom gry, wygrywając pewnie 25:19.

Na początku kolejnej odsłony pojedynku serią świetnych zagrywek popisał się Frankowski 5:1. Podopieczni Mateusza Grabdy ani myśleli składać broń. Najpierw serią dobrych zagrywek popisał się Kańczok 6:8. Przez kilka akcji przyjezdni utrzymywali dwu-trzypunktową przewagę 10:12. Gospodarzom dopiero w połowie tej partii udało się doprowadzić do remisu 15:15. Od tego momentu już do końca toczyła się zacięta walka punkt za punkt 20:20 i 24:24. Nerwową końcówkę na swoją stronę ostatecznie rozstrzygnęli siatkarze KPS-u 28:26. Najpierw w ataku pomylił się Frankowski, a w kolejnej akcji błąd dotknięcia siatki popełnił Przemysław Toma.

Mickiewicz Kluczbork podobnie jak wcześniejszego seta zaczął od kilkupunktowe prowadzenia 4:2. Siedlczanie jednak dość szybko doprowadzili do remisu 6:6. Serią dobrych zagrywek popisał się Szymon Bereza. Przez moment goście mieli problem z dokładnym przyjęciem serwisów Kańczoka 13:11. Jednak odpowiedzieli pewnym atakiem Owczarza 13:13. Do samego końca tego seta obie ekipy zacięcie walczyły o każde ligowe oczko 18:17. W końcówce gospodarzy należało pochwalić za dobrą grę blokiem 19:17. W decydujących fragmentach więcej zimnej krwi zachowali siedlczanie 25:23. W ostatniej akcji Sternik pomylił się na zagrywce.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1100999.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1100999.html#stats

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...