Autor:Katarzyna Porębska/Radio Zachód, fot. Olimpia Sulęcin
  26.01.2021 godz. 16:10

Maciej Kordysz: przegraliśmy praktycznie wygrany mecz


W sobotnie popołudnie Olimpia Sulęcin pomimo walki musiała uznać wyższość KPS-u Siedlce w spotkaniu 19. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - Przegraliśmy praktycznie wygrany mecz - powiedział Maciej Kordysz, przyjmujący sulęcnian.

Drużyna z Sulęcina bardzo dobrze rozpoczęła sobotni pojedynek. Nie dała siedlczanom wielu szans na nawiązanie równorzędnej walki. W kolejnych partiach jednak dużo skuteczności w końcówkach byli siatkarze zespołu gości.

- Wygraliśmy pierwszego seta, ale on nie daje żadnych punktów. Wolałbym go przegrać, ale później mieć jakieś punkty. Nie mamy co popadać w hurraoptymizm, że dobrze graliśmy albo walczyliśmy. Za walkę nie są przyznawane punkty, więc wynik mnie w ogóle nie satysfakcjonuje - powiedział Maciej Kordysz.

I dodał - Może była ambicja i wola walki. Chcieliśmy wygrać, ale przegraliśmy na własne życzenie. Nie może tak być, że przegrywamy praktycznie wygrany mecz i będziemy mówić, że było super. Tak nie było.

Przyjmujący sulęcinian zwrócić uwagę, że teraz każde ligowe oczko jest niezwykle cenne, ponieważ do końca rundy zasadniczej pozostało jeszcze kilka spotkań. Każdy zespół, zwłaszcza z drugiej części w dalszym ciągu musi się pilnować i walczyć o utrzymanie w 1. Lidze.

- Punkty nam uciekły. Może nam ich brakować w końcowym rozrachunku - zakończył Kordysz.

Kolejnym przeciwnikiem Olimpii Sulęcin będzie BAS Białystok, z którym zmierzy się na wyjeździe w ramach 20. kolejki TAURON 1. Ligi. Pojedynek zaplanowano na 30 stycznia, na godzinę 18.00.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...