··· ···
··· ···
··· ···

Podsumowanie 13. kolejki TAURON 1. Ligi

W sobotę i niedzielę zostały rozegrane mecze 13. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Cenne zwycięstwa na swoim koncie zapisała Olimpia Sulęcin, BBTS Bielsko-Biała, Exact Systems Norwid Częstochowa, eWinner Gwardia Wrocław, LUK Politechnika Lublin, AZS AGH Kraków oraz BKS Visła Bydgoszcz. W dalszym ciągu klasyfikacji przewodzą niepokonani bielszczanie, a tuż za nimi plasują się lublinianie oraz bydgoszczanie.

Komplet punktów sulęcinian
W sobotę jako pierwsi mecz 13. kolejki rozegrali siatkarze Olimpii i Lechii. Gospodarze w pełni wykorzystali atut własnej hali i tomaszowianom nie pozwolili ugrać nawet seta. Można śmiało powiedzieć, że praktycznie od początku do końca, sytuację na parkiecie kontrolowali podopieczni Tomasza Kowalskiego, którzy zapisali na swoim koncie czwarte zwycięstwo. Zespół z Tomaszowa Mazowieckiego niestety musiał pogodzić się z ósmą porażką w rundzie zasadniczej.

- W sobotę całą drużyną dobrze weszliśmy w mecz. Widać było nasz charkter. Pokazaliśmy przeciwnikowi, że we własnej hali nie będziemy przysłowiowymi chłopcami do bicia. Mimo, że momentami nasza gra w tym sezonie nam nie idzie, to staramy się walczyć. Myślę, że w tym meczu tę walkę było widać - powiedział Grzegorz Turek, atakujący zespołu.

Z kolei Bartłomiej Rebzda dodał - Myślę, że przede wszystkim było za dużo słabej gry i za dużo ucisków wewnątrz naszej drużyny. Zwłaszcza w tych meczach z zespołami, które są w naszym zasięgu i wiemy, że musimy zdobywać punkty. To wszystko nas paraliżuje.

Trzynaste zwycięstwo BBTS-u
W sobotę ZAKSIE Strzelce Opolskie przyszło zmierzyć się z naprawdę wymagającym przeciwnikiem, bo BBTS-em Bielsko-Biała. Zespół gości bardzo dobrze zaczął mecz i punktował rywali w każdym elemencie. Podopieczni Rolanda Dembończyka nie mieli zamiaru się poddać i w kolejnych setach walczyli, jak równy z równym. Jednak szalę zwycięstwa na swoją stronę udało się im przechylić tylko w drugim secie. W pozostałych w końcówkach górę wzięło doświadczenie bielszczan i chłodniejsza głowa podopiecznych Harry'ego Brokkinga. Siatkarze z Bielska-Białej tym samym w sobotę odnieśli trzynaste zwycięstwo w rundzie zasadnieczej i jako jedyni są niepokonani.

Częstochowianie lepsi od jaworznian
W sobotnie popołudnie drużyna Exact Systems Norwid podjęła we własnej hali MCKiS Jaworzno. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem w roli faworyta stawiani byli gospodarze, którzy prezentują naprawdę dobry poziom sportowy. Jaworznianie niestety nie mogą tej rundy zasadniczej zaliczyć do udanej, bowiem do tej pory wygrali tylko jedno spotkanie. Ponadto do dysmisji podał się Mariusz Syguła, trener drużyny. Do czasu wyboru nowego szkoleniowca jego obowiązki przejął Jacek Sowa. Podopieczni Piotra Lebiody tylko w trzecim secie na chwilę stracili koncentrację i pozwolili przyjezdnym przejąć kontrolę. W pozostałych to oni dyktowali warunki gry, zwyciężając ostatecznie 3:1.

Przełamanie Gwardzistów
Po pięciu porażkach z rzędu udało się przełamać drużynie eWinner Gwardii Wrocław. Wrocławianie we własnej hali w trzech setach pokonali Mickiewicz Kluczbork. Kluczborczanom nie można było odmówić waleczności, ponieważ były fragmenty, kiedy grali jak równy z równym. Jednak w końcówkach dużo skuteczniejsi byli gospodarze. eWinner Gwardia utrzymała swoją 4. pozycję w tabeli, a podopieczni Mariusza Łysiaka spadli na 7. miejsce.

- To było bardzo potrzebne zwycięstwo. Po pięciu porażkach nawet trenowało się ciężko i ten bilans na pewno siedział w naszych głowach. Przed meczem z Kluczborkiem wiedzieliśmy jednak, że musimy zagryźć zęby, walczyć, pokazywać emocje i wtedy to zwycięstwo przyjdzie. Cieszę się, że udało się to osiągnąć. Mamy w głowach, że to nadal runda zasadnicza. Jeśli zaprezentujemy się świetnie po nowym roku, zagramy solidny play-off, nikt nie będzie pamiętał o tych pięciu porażkach z minionych tygodni. To jest ważne i szczerze wierzę, że pokażemy siłę w najważniejszych momentach sezonu - przyznał po meczu Łukasz Lubaczewski, przyjmujący eWinner Gwardia Wrocław, MVP spotkania.

Kolejna porażka BAS-u
Drużyna BAS Białystok miała w sobotę bardzo wymagającego przeciwnika. Przyszło jej się zmierzyć z wiceliderem tabeli. Gospodarze bardzo wysoko zawiesili rywalom poprzeczkę. Zdobywanie punktów lublinianom wcale łatwo nie przyszło. Warto jednak dodać, że w koncówkach wszystkich setów to przyjezdni zachowali chłodną głowę. LUK Politechnika ma już na swoim koncie jedenaście zwycięstw i utrzymuje swoją 2. lokatę. Białostoczanie niestety w dalszym ciągu mają tylko jedną wygraną. Ponadto w poniedziałek klub z Białegostoku poinformował o zakończeniu współpracy z aktualnym szkoleniowcem zespołu Markiem Antoniukiem. Więcej informacji tutaj: https://bit.ly/3a9oUJb

- Dobrze mi się grało. Myślę, że była to kwestia dobrego wejścia w mecz. Potem jakoś to poszło. Graliśmy na emocjach. Nic nie musieliśmy, tylko mogliśmy, więc nie było przeciwwskazań, żeby dobrze zagrać. Niewiele brakowało, abyśmy wygrali drugiego seta. Nie wiadomo, co byłoby dalej - wyznał Kajetan Tokajuk, przyjmujący beniaminka.

Natomiast Wojciech Sobala dodał - BAS wyszedł na ten mecz z jednym zawodnikiem w szóstce, którego przewidzieliśmy. Było to dla nas pełne zaskoczenie. Determinacja rywali w drugim secie była solidna. Mieliśmy przewagę czterech punktów, a oni nas punktowali skutecznie. Niestety, mieliśmy słabsze momenty. Nie wykorzystywaliśmy swoich szans i chcieliśmy za szybko skończyć akcje.

Akademicy lepsi od wrześnian
AZS AGH Kraków po sobotnim meczu przeciwko KRISPOL Września może mieć wiele powodów do zadowolenia. Mimo, że Akademicy nie byli stawiani w roli faworytów rozegrali bardzo dobry mecz. We wszystkich trzech setach nie dali wielu szans, aby zespół gości rozwinął skrzydła. Dzięki temu odnieśli zwycięstwo za trzy punkty i awansowali o jedną lokatę w tabeli z 13. na 12. miejsce. Podopieczni Mariana Kardasa natomiast musieli pogodzić się z drugą porażką z rzędu.

Zacięty bój w Świdniku i podział punktów
13. kolejkę TAURON 1. Ligi Mężczyzn zakończył pięciosetowy bój w Świdniku, pomiędzy miejscowym Polskim Cukrem Avią i BKS Visłą Bydgoszcz. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wiadomo było, że drużyny stoczą zacięty bój, bowiem w ich szeregach jest wielu zawodników z plusligową przeszłością. Podczas tego spotkania szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Gospodarze mieli swoje szanse w czwartej partii, aby wygrać za trzy punkty, ale bydgoszczanie nie dali sobie wyrwać z rąk wygranej. Dzięki temu zwycięstwo podopieczni Marcina Ogonowskiego pozostali na 3. miejscu w tabeli. Natomiast siatkarze prowadzeni przez Witolda Chwastynika spadli na 6. lokatę.

Wyniki 13. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn

12 grudnia (sobota)
Olimpia Sulęcin - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:22, 25:20, 25:21). MVP: Grzegorz Turek
ZAKSA Strzelce Opolskie - BBTS Bielsko-Biała  1:3 (17:25, 25:23, 16:25, 30:32). MVP: Michał Makowski
Exact Systems Norwid Częstochowa - MCKiS Jaworzno 3:1 (25:20, 25:18, 17:25, 25:18). MVP: Tomasz Kowalski
eWinner Gwardia Wrocław - Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:19, 25:19, 25:21). MVP: Łukasz Lubaczewski
BAS Białystok - LUK Politechnika Lublin 0:3 (21:25, 21:25, 22:25). MVP: Wojciech Sobala
AZS AGH Kraków - KRISPOL Września 3:0 (25:17, 25:19, 25:21). MVP: Daniel Grzymała
13 listopada (niedziela)
Polski Cukier Avia Świdnik - BKS Visła Bydgoszcz 2:3 (25:23, 15:25, 25:17, 26:28, 10:15). MVP: Jan Galabov

PAUZOWAŁ: KPS SIEDLCE