zw. E lub F
··· ···
zw. E lub F

Sobota z TAURON 1. Ligą: Mickiewicz Kluczbork - Polski Cukier Avia Świdnik 3:1

Mickiewicz Kluczbork pokonał Polski Cukier Avia Świdnik 3:1 (36:34, 21:25, 25:12, 25:20) w meczu 12. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. To szóste zwycięstwo kluczborczan w rundzie zasadniczej. MVP został wybrany Dawid Bułkowski.

Sporo zaciętej walki i wyrównanej konfrontacji należało spodziewać sie pomiędzy Mickiewiczem Kluczbork oraz Polskim Cukrem Avią Świdnik. Kluczborczanie przed pierwszym gwizdkiem na osiem rozegranych meczów ze zwycięstwa cieszyli się aż w pięciu, co dało im 6. lokatę. W środę po zaciętym boju pokonali BAS Białystok. Świdniczanie to beniaminek tegorocznych rozgrywek, ale nie miał on żadnych problemów, aby odnaleźć się na pierwszoligowych parkietach. Podobnie jak Mickiewicz, ta drużyna również wygrała pięć spotkań, ale mają dwa oczka więcej na swoim koncie, bo aż szesnaście, dzięki czemu są na 5. miejscu w tabeli.

- Trzymeczowa pauza na pewno będzie widoczna. Patrząc nawet na zespoły z PlusLigi, które wracają po koronawirusie, że o ile ten pierwszy mecz wygląda dobrze, to kryzys fizyczny dopada te drużyny w drugim, trzecim spotkaniu. My tego grania będziemy mieli sporo, bo w grudniu będziemy grali głównie systemem środa-sobota. Dobrze, że mamy 14 zawodników i każdy będzie potrzebny, by sprostać tempu czekającego nas kalendarza spotkań. Nie tylko my jesteśmy w takiej sytuacji, więc nie narzekamy, tylko cieszymy się, że możemy wrócić do gry. Każdy tęskni za graniem - zauważył Witold Chwastyniak, trener Polskiego Cukru Avii.

Pierwszą partię spotkania od udanego ataku ze środka rozpoczął Przemysław Toma 1:0. Dobrą serią zagrywek popisał się Łukasz Sternik 2:0. Świdniczanie szybko wyrównali wynik 3:3. Chwilę później przy serwisie Bartłomieja Żywno wyszli na prowadzenie 8:5. Do tego na środku siatki bardzo dobrze spisywał się Damian Boruch 12:8. Kluczborczanie nie mieli zamiaru się poddać. Co prawda w połowie premierowej odsłony mecz, goście za sprawą Karola Rawiaka objęli prowadzenie 15:11. Jednak gospodarze przetrzymali ten trudniejszy fragment gry. Zespół do gry poderwał Filip Frankowski 17:17 oraz Łukasz Owczarz, który na swoje barki wziął cięraz gry zdobywania punktów. Praktycznie od tego momentu do końca seta toczyła się zacięta i emocjonująca walka o każdy punkt. Grę nerwów lepiej wytrzymali siatkarze Mickiewicza 36:34. Najpierw pewnym atakiem popisał się Owrzacz, a następnie asa serwisowego na stronę rywali posłał Sternik.

W drugim secie gra lepiej układała się dla Polskiego Cukru Avii. Dość szybko wypracowali kilka oczek przewagi 8:5. Warto podkreślić w tym fragmencie gry dobrą dyspozycję w polu serwisowym Wiktora Nowaka 10:7. Kluczborczanie robili, co w ich mocy, aby nawiązać równą walkę 14:15. Wyrównać wynik umożliwiła im dobra zagrywka Sternika 15:15. Dopiero w końcowej fazie siatkarzom beniaminka ponownie udało się odskoczyć na kilka punktów 23:20. Tym razem zespół ze Świdnika nie dał sobie wyrwać z rąk zwycięstwa 25:21. W ostatniej akcji błąd w rozegraniu popełnił Łukasz Szablewski.

Podopieczni Mariusza Łysiaka na kolejną partię wyszli bardzo mocno skoncetrowani. Wzmocnili przede wszystkim swoją zagrywkę, m.in. Przemysław Toma 6:3. Drużyna ze Świdnika w tej partii nie wystrzegała się prostych błędów 7:11. Za to kluczborczanie dominowali na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła 15:8 i 18:10. Należało pochwalić za bardzo dobry serwis Frankowskiego. Małym nakładem sił Mickiewicz wygrał tę część spotkania 25:12. W ostatniej akcji Frankowski szczelnym blokiem zatrzymał atak Mateusz Rećko.

Set numer cztery rozpoczął się od skutecznego ataku ze środka Łukasza Swodczyka 1:0. Jednak gospodarze dość szybko narzucili przyjezdnym swój rytm gry 9:6 i 12:9. Świdniczanie nie składali broni. Udało się im zmniejszyć dystans do jednego oczka 11:12. W ataku dobrze spisywał się Artur Sługocki. Dalsza część tej partii toczyła się już pod dyktando gospodarzy 18:12. Ostatnią część sobotniego meczu wygrali pewnie 25:20, a spotkanie zakończył błąd w polu serwisowym Swodczyka.