··· ···
··· ···
··· ···

Sobota z TAURON 1. Ligą: MCKiS Jaworzno - AZS AGH Kraków 0:3

MCKiS Jaworzno przegrało z AZS AGH Kraków 0:3 (18:25, 25:27, 22:25) w meczu 12. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Dla krakowskich siatkarzy to drugie zwycięstwo w rundzie zasadniczej. Jaworznianie mają na swoim koncie tylko jedną wygraną. MVP został wybrany Kamil Dębski, który zdobył dla Akademiów aż 21 punktów i zakończył spotkanie z 62% skutecznością w ataku.

Do ważnego spotkania w sobotnie popołudnie doszło w Jaworznie. Po przeciwnych stronach siatki stanął miejscowy MCKiS oraz AZS AGH. Obie drużyny okupowały ostatnie miejsce w tabeli. Potrzebują bardzo punktów i zwycięstw, aby uciec z zagrożonych miejsc. Obie ekipy nie grają źle, tylko w pewnych momentach setów nie potrafią postawić tej przysłowiowej kropki nad "i". Dla jaworznian, jak również Akademików ten mecz 12. kolejki, był tym z kategorii za przysłowiowe sześć punktów.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się od udanego ataku Kamila Dębskiego. Chwilę później równie dobrym zagraniem popisał się Jan Siemiątkowski 1:1. W dalszej części toczyła się dość równa gra punkt za punkt 8:8. Dopiero przy serwisie Dębskiego, zespół gości odskoczył na kilka oczek 12:9. Dobrą dyspozycją w polu serwisowym mógł również pochwalić się Mateusz Jóźwik 17:12. Pomimo starań jaworznianie tej straty już nie zdołali odrobić. Za to Akademicy utrzymali swój równy rytm. W ostatniej akcji premierowej odsłony meczu Daniel Grzymała zatrzymał blokiem Tomasza Polczyka 25:18.

Początek seta numer dwa był wyrównany. Praktycznie do połowy tej partii żadnej ekipie nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej 8:8. Co ważne, zespoły wystrzegały się prostych błędów 12:12. Dopiero przy zagrywkach Siemiątkowskiego, MCKiS objęło prowadzenie 16:12. Wydało się, że podopieczni Mariusza Syguły kontrolują grę. Nic bardziej mylnego. Krakowianie przetrzymali tę presję przeciwników i zaczęli punkt po punkcie odrabiać straty 18:20. Ciężar gry na swoje barki wziął Dębski 20:20. Po kolejnej udanej jego zagrywce goście wyszli na prowadzenie 21:20. Do końca toczyła się zacięta gra punkt za punkt 24:24. Ostatecznie nerwową grę na styku, na swoją stronę rozstrzygnęli podopieczni Andrzeja Kubackiego 27:25. Ostatnie dwa oczka dla swojej drużyny zdobył Dębski.

Kolejna partia podobnie jak wcześniejsza rozpoczęła się od równej gry obu drużyn 2:2 i 7:7. W dalszej części Akademicy zaczęli budować swoją przewagę 11:9. W ataku bardzo dobrze spisywał się Jakub Macyra oraz Dębski 15:12. W tym fragmencie gry, warto podkreślić świetną serię zagrywek Bartosza Michalaka 18:12. Siatkarze MCKiS Jaworzno nie potrafili już do końca seta znaleźć żadnego skutecznego sposobu, aby zatrzymać przeciwników 15:20. Pojedyncze udane akcje Wojciecha Szweda oraz Macieja Polańskiego nie wystarczyły przedłużyć tej sobotniej rywalizacji 16:21. ZS AGH Kraków wygrał tego seta 25:21 i cały mecz 3:0.