··· ···
··· ···
··· ···

Środa z TAURON 1. Ligą: Mickiewicz Kluczbork - BAS Białystok 3:2

Mickiewicz Kluczbork pokonał BAS Białystok 3:2 (25:27, 23:25, 25:19, 29:27, 15:13) w zaległym meczu 10. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Dawid Bułkowski.

Mickiewicz Kluczbork powrócił do rywalizacji na pierwszoligowych parkietach po kilkunastu dniach przerwy spowodowanej koronawirusem. Natomiast białostoczanie, którzy również walczyli z COVID-19 mają już za sobą dwa ligowe mecze.

Kluczborczanie do 2 grudnia rozegrali siedem spotkań. Wygrali cztery z nich i z dorobkiem 12 punktów zajmują 7. lokatę. BAS natomiast z zaledwie 4 oczkami plasuje się na ostatniej pozycji w tabeli.

Pierwsza partia spotkania rozpoczęła się od udanego ataku Kacpra Wnuka 1:0. Do stanu 5:5 zespoły grały równo. Następnie na prowadzenie wysunęli się kluczborczanie 7:5. Dobry poziom przyjęcia utrzymywał Filip Frankowski oraz Dawid Bułkowski 10:8. W dalszej części tej partii gospodarze utrzymywali wypracowaną przewagę 15:13. Kiedy chwilę później w polu serwisowym pojawił się Jakub Lewandowski, Mickiewicz odskoczył na trzy oczka 18:15. Wydało się, że kontroluje sytuację na parkiecie 23:20. Nic bardziej mylnego. Białostoczanie w końcówce wytrzymali presję i dzięki zagrywkom Michała Witkosia wyrównali wynik 24:24. Ostatecznie nerwową grę na przewagi na swoją stronę rozstrzygnął BAS 27:25. Najpierw skutecznym atakiem popisał się Wnuk, a następnie błąd na prawym skrzydle popełnił Łukasz Owczarz.

Drugi set zaczął się od udanego ataku Bułkowskiego 1:0. Do tego serią dobrych zagrywek popisał się Frankowski 6:1. Przyjezdni próbowali odpowiedzieć równie dobrą dyspozycją w polu serwisowym 5:7. W tym elemencie bardzo dobrze sobie radził Witkoś. W dalszej części wydawało się, że podopieczni Mariusza Łysiaka kontrolują grę 10:6 i 14:10. W połowie partii drużyna z Białegostoku zniwelowała startę do jednego oczka 16:17. A po kolejnych udanych akcjach Jakuba Abramowicza i Wnuka był remis 18:18. Do końca toczyła się niezwykle zacięta walka o każdą piłkę. Ostatecznie nerwową końcówkę na swoją stronę rozstrzygnęli białostoczanie 25:23. Ostatni punkt zdobył Abramowicz.

Porażki w końcówkach dwóch pierwszych setów sprawiły, że kluczborczanie wyszli na boisko dość mocno skoncentrowani i głodni rewanżu. Co prawda ta partia zaczęła się od prowadzenia BAS-u 2:0. Kluczborczanie szybko wyrównali wynik 2:2. Kolejna seria serwisów Franowskiego dała Mickiewiczowi prowadzenie 8:3. Podopieczni Marka Antoniuka nie poddali się i zniwelowali różnicę do jednego oczka 8:9. W dalszej części gospodarze powiększyli swoją przewagę 14:10 i 18:14. Tym razem zespół z Kluczborka nie dał sobie wyrwać z rąk wygranej, zwyciężając 25:19 i przedłużając jednocześnie szanse na punkty w tym meczu.

Kluczborczanie poszli za ciosem. W kolejnym secie dość szybko narzucili przeciwnikom swój rytm gry 5:2. W polu serwisowym nie do zatrzymania był Frankowski. Jeśli ktoś sądził, że siatkarze beniaminka złożą broń, ten był w błędzie. Na środku dobrze spisywał się Konrad Bączek 5:6. W połowie partii BAS doprowadził do remisu 13:13. Od tej chwili praktycznie do końca toczyła się równa gra o każdy punkt 18:18. Co prawda goście mieli szanse, aby zakończyć spotkanie w czterech setach prowadząc 23:21. Siatkarze Mickiewicza nie poddali się i doprowadzili do wyniku 23:23. Podobnie jak to miało miejsce w trzecim secie, tak i w tym w ostatnich zagraniach więcej zimnej krwi zachowali gospodarze. Najpierw Jan Lesiuk popełnił błąd w ataku, a następnie Kajetan Kulik skutecznie zaatakował z prawego skrzydła 29:27.

Tie-break rozpoczął się od pewnego ataku Wnuka 1:0. W następnej akcji równie skutecznie zaatakował Kulig 1:1. Do zamiany stron obie ekipy grały punkt za punkt. Błąd dotknięcia Lewandowskiego dał prowadzenie BAS-owi 8:7. Do stanu 9:9 wynik był równy. Następnie serią udanych serwisów popisał się Frankowski 11:9. Kluczborczanie nie dali sobie już wyrwać z rąk zwycięstwa 15:13. W ostatniej akcji Cezary Stanisławajtys pomylił się na zagrywce.