Autor:Katarzyna Porębska, fot. BBTS Bielsko-Biała
  07.10.2020 godz. 07:49

Dzisiaj zaległy mecz 1. kolejki pomiędzy BBTS Bielsko-Biała i KPS Siedlce


Dzisiaj zostanie rozegrany zaległy mecz 1. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn pomiędzy BBTS Bielsko-Biała i KPS-em Siedlce. - To nie będzie łatwe spotkanie - powiedział Harry Brokking, szkoleniowiec gospodarzy.

Obie drużyny miały się spotkań pierwotnie 23 września. Jednak siedlczanie zwrócili się do bielskiego klubu z prośbą o przełożenie spotkania. Zmiana ta była podyktowana faktem, że siedlczanie nie trenowali w pełnym składzie. Trzech zawodników - Przemysław Kupka, Dawid Pawlun oraz Jakub Strulak brało udział w mistrzostwach Europy juniorów, które rozgrywane były w Czechach.

Wspomniane zespoły spotkają się już dzisiaj. Zawodnicy BBTS-u są na fali zwycięstw. W 2. kolejce pokonali na wyjeździe BAS Białystok 3:0, a w ostatniej serii spotkań po zaciętym boju Polski Cukier MKS Avię Świdnik 3:2.

- Teraz czeka nas spotkanie z ekipą z Siedlec. To też nie będzie łatwy mecz. Tam też udało się bowiem stworzyć fajną ekipę. Musimy wyjść na boisko w pełni skoncentrowani, pełni woli walki i zagrać tak, jak przeciwko Avii w czwartym secie i tie-breaku - powiedział Harry Brokking, trener BBTS Bielsko-Biała.

Dla KPS-u Siedlce będzie to z kolei pierwsze, oficjalne spotkanie o ligowe punkty w sezonie 2020/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

- Jesteśmy bardzo głodni ligowego grania. Osobiście bardzo cieszę się, że w pierwszym naszym meczu zmierzymy się z tak silnym przeciwnikiem jak BBTS. Przyjechliśmy głodni zwycięstwa i podwójnie zmotywowani, żeby to osiągnąć. Smutno patrzeć na KPS na ostatnim miejscu tabeli z powodu braku zagranych spotkań. Bardzo liczę, że już w środę dopiszemy pierwsze punkty do ligowej tabeli - zakończył Szymon Bereza, rozgrywający siedlczan.

Początek zaległego meczu 1. kolejki TAURON 1. Ligi o godzinie 18.00.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...