Autor:Katarzyna Porębska/BBTS Bielsko-Biała, fot. BBTS Bielsko-Biała
  06.10.2020 godz. 12:47

Siergiej Kapelus: ten sezon będzie bardzo ciężki


BBTS Bielsko-Biała po zaciętym boju pokonał Polski Cukier MKS Avię Świdnik 3:2 w meczu 3. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. - Pokazują, że mimo że są beniaminkiem, to celują bardzo wysoko. Myślę, że ten sezon będzie bardzo ciężki. Każdy przeciwnik będzie starał się z nami wygrać i będzie walczył - powiedział Siergiej Kapelus, kapitan bielskiej drużyny.

Drużyna z Bielska-Białej miała bardzo trudnego przeciwnika w ostatniej serii spotkań. Polski Cukier MKS Avia Świdnik mimo, że jest beniaminkiem, to tanio skóry nie sprzedaje. W sobotę wygrał dwa pierwsze sety odpowiedni do 21 i 23. Dopiero w trzech kolejnych, gospodarze w końcówkach przechylili szalę na swoją stronę. Ostatecznie zespoły podzieliły się punktami - dwa oczka do swojego konta dopisali siatkarze BBTS-u, a jeden Avii Świdnik.

- Powinniśmy być zadowoleni z wyniku, bo mecz był bardzo, ale to bardzo trudny. Avia Świdnik do niezwykle trudny przeciwnik i dobry zespół. Świetnie grają środkowy. Do tego przyjęcie też mają w porządku. Wygrali dwa pierwsze mecze, więc byli na fali i w dobrych nastrojach. Musieliśmy znaleźć sposób, żeby ich złamać w ten, czy inny sposób. Na boisko wszedł Siergiej, który zagrał świetny mecz i to zmieniło rytm spotkania. Swoje dołożył Michał Makowski i Wojciech Siek. Wspomniani zawodnicy wykonali kawał dobrej roboty. Seta czwartego mieliśmy pod kontrolą od początku do końca. Decydująca była końcówka trzeciego seta. Nerwy ze stali zachował Jarosław Macionczyk - podsumował Harry Brokking, trener BBTS Bielsko-Biała.

Rywali za grę chwalił również Siergiej Kapelus, przyjmujący bielszczan. - Dostaliśmy bardzo dobry bodziec w pierwszych dwóch setach. Chłopaki trochę nas zlali. Niestety to też wynikało z naszej gorszej gry. Z drugiej strony muszę pochwalić chłopaków ze Świdnika, bo naprawdę wyglądają i grają dobrze - podkreślił kapitan BBTS-u.

I dodał - Pokazują, że mimo że są beniaminkiem, to celują bardzo wysoko. Myślę, że ten sezon będzie bardzo ciężki. Każdy przeciwnik będzie starał się z nami wygrać i będzie walczył. Jak będziemy cały czas grali, to będziemy prezentowali coraz wyższy poziom.

Już w najbliższą środę zespół z Bielska-Białej podejmie we własnej hali KPS Siedlce. Drużyny rozegrają zaległy mecz 1. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn.

- Teraz czeka nas spotkanie z ekipą z Siedlec. To też nie będzie łatwy mecz. Tam też udało się bowiem stworzyć fajną ekipę. Musimy wyjść na boisko w pełni skoncentrowani i pełni woli walki i zagrać tak, jak przeciwko Avii w czwartym secie i tie-breaku - zakończył Brokking.

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...