··· ···
··· ···
··· ···

Podsumowanie 2. kolejki TAURON 1. Ligi

W sobotę zostało rozegranych sześć meczów 2. kolejki TAURON 1. Ligi. Drugie zwycięstwo z rzędu na swoim koncie zapisała Olimpia Sulęcin, eWinner Gwardia Wrocław, Polski Cukier MKS Avia Świdnik. Na późniejszy termin zostało przełożone starcie pomiędzy Lechią Tomaszów Mazowiecki oraz KPS Siedlce. Natomiast LUK Politechnika to drużyna, która pauzowała w tej serii pojedynków.

Akademicy z drugą porażką. Olimpia z kompletem punktów
W sobotnie popołudnie AZS AGH podejmował we własnej hali Olimpię Sulęcin. Drużyny rozegrały trzy sety. Najbardziej wyrównana była pierwsza partia spotkania, która rozstrzygnęła się po zaciętej końcówce granej na przewagi. W ostatnich akcjach więcej zimnej krwi zachowali goście, którzy zwyciężyli 30:28. Ta wygrana bardzo podbudowała podopiecznych Tomasza Kowalskiego, którzy poszli za ciosem i w kolejnych setach od początku do końca kontrolowali sytuację na parkiecie. Po 96 minutach Akademicy musieli pogodzić się z drugą porażką z rzędu w sezonie 2020/21. Natomiast Olimpia zapisała na swoim koncie drugie zwycięstwo za trzy punkty.

- Kluczem do zwycięstwa była realizacji systemu gry blok-obrona, a także dobra postawa na zagrywce. Moi zawodnicy wszystkie założenia taktyczne, o których rozmawialiśmy na odprawach wykonali perfekcyjnie. To był klucz do sukcesu - powiedział Tomasz Kowalski, trener drużyny z Sulęcina w rozmowie z Radiem Zachód.

Kolejne trzy punkty eWinner Gwardii
Kolejne sobotnie spotkanie 2. kolejki TAURON 1. Ligi zostało rozegrane w Częstochowie, pomiędzy miejscowym Exact Systems Norwid i eWinner Gwardią Wrocław. Wrocławianie bardzo dobrze rozpoczęli pojedynek i bez większych problemów wygrali premierową odsłonę do 22. W drugiej partii gospodarze poprawili swoją grę na zagrywce oraz bloku. Dzięki tym elementom zbudowali sobie kilkupunktową przewagę i do końca kontrolowali grę. W trzecim i czwartym secie Gwardziści nie pozostawili złudzeń, że są dużo lepszą ekipą na ten moment i punktowali przeciwników w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zwyciężając w całym spotkaniu 3:1. To druga wygrana zespołu z Dolnego Śląska na początku sezonu 2020/21.

- Drużyna rywala mocno ryzykowała w polu serwisowym, to było widać zwłaszcza w drugim secie. Mocno nas tam poobijała, obijając też nasz blok. Na szczęście w innych partiach to my byliśmy z przodu. Przełomowy był set numer trzy, fajnie, że włączyliśmy mocną zagrywkę, utrudniając rywalowi życie. Wyjaśniliśmy tym samym, kto jest lepszy na parkiecie. Ostatni set, to już była nasza pełna dominacja. Kolejny raz możemy też mówić o wartościowych zmiennikach. Cieszą trzy punkty, ale to jeszcze nie jest to, co chcielibyśmy docelowo grać - podkreślił Krzysztof Janczak, trener Gwardii Wrocław.

Beniaminek ze Świdnika lepszy od KRISPOL-u
Siatkarze Polskiego Cukru MKS Avii Świdnik mogą być zadowoleni z inauguracji sezonu 1. Ligi przed własną publiczością. Świdniczanie rywalizując u siebie z KRISPOL-em Września stracili zaledwie jednego seta. W dwóch pierwszych partiach punktowali rywali w każdym elemencie, dzięki czemu wygrali do 20 i 19. Kluczowa okazała się mocna zagrywka oraz dobra gra na siatce. Wrześnianie nie mieli zamiaru złożyć broni i w trzeciej partii wykorzystali słabszy fragment gry gospodarzy. Tę część spotkania wygrali dość łatwo do 13. Podopieczni Witolda Chwastynika jednak chwilę później powrócili do swojego równego rytmu gry i czwartą część sobotniego starcia wygrali do 17. Odnosząc tym samym drugie zwycięstwo z rzędu za trzy punkty. Po 2. kolejkach Polski Cukier MKS Avia Świdnik zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Siatkarze z Wrześni musieli niestety pogodzić się z pierwszą porażką w tegorocznych rozgrywkach.

- Uważam, że spotkanie stało na wysokim poziomie. Dla kibiców było to ciekawe widowisko. Pierwsze dwa sety kontrolowaliśmy. Jednak spodziewaliśmy się, że wrześnianie nie odpuszczą i będą walczyć do końca. Na szczęście mecz zakończył się naszym zwycięstwem 3:1 - zauważył Wiktor Nowak, rozgrywający drużyny beniaminka.

BKS Visła Bydgoszcz rozpoczął sezon od zwycięstwa. MCKiS z drugą porażką
Bydgoscy siatkarze w świetnym stylu rozpoczęli zmagania w TAURON 1. Lidze. W swoim pierwszym meczu bez większych problemów we własnej hali pokonali MCKiS Jaworzno. Podopieczni Marcina Ogonowskiego od pierwszej do ostatniej akcji dyktowali warunki gry. Praktycznie w żadnym z trzech setów nie pozwolili jaworznianom nawiązać równorzędnej walki. Punktowali rywali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Nagrodę MVP za świetne prowadzenie gry gospodarzy odebrał Michał Masny. A drużyna z Jaworzna musiała pogodzić się niestety z drugą przegraną w sezonie.

- Przewaga była widoczna, ale myślę, że podeszliśmy do przeciwnika z szacunkiem i to, że wygraliśmy te sety wyraźnie, to oznaczna, iż nie zlekceważyliśmy rywala. Walczyliśmy o każdą piłkę na stuprocentowej koncentracji i było to widoczne w całym meczu - wyznał rozgrywający BKS Visły.

Derby Opolszczyzny dla ZAKSY Strzelce Opolskie
W derbach Opolszczyzyny, które rozegrane zostały pomiędzy Mickiewiczem Kluczbork i ZAKSĄ Strzelce Opolskie lepsi okazali się podopieczni Rolanda Dembończyka. Najbardziej wyrównana była pierwsza i druga partia spotkania, która odpowiednio na swoją stronę rozstrzygnęli goście, a następnie gospodarze. Kolejne dwie partie dały już łupem przyjezdnych. Świetnie spotkanie rozegrał Filip Grygiel, do którego rąk trafiła nagroda dla najlepszego zawodnika spotkania. Atakujący zdobył 29 punktów w całym pojedynku, a sobotnie ligowe starcie zakończył z 56% skutecznością w ataku. Kluczborczanie pomimo walki musieli pogodzić się z drugą z rzędu porażką w tych rozgrywkach.

Beniaminek z Białegostoku z drugą porażką. Pierwsza wygrana BBTS
W ostatnim sobotnim meczu 2. kolejki TAURON 1. Ligi o cenne punkty powalczył BAS Białystok oraz BBTS Bielsko-Biała. Dla białostoczan było to pierwszy oficjalne spotkanie przed własną publicznością. Natomiast dla bielszczan pierwsze oficjalne starcie w sezonie 2020/21, bowiem mecz 1. kolejki został przełożony na późniejszy termin. Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli pojedynek, wypracowując kilka oczek przewagi. Jednak z akcji na akcję coraz skuteczniejszy w ataku był Oleg Krikun oraz Wiaczesław Tarasow. Ostatecznie premierowego seta wygrali siatkarze z Bielska-Białej. Kolejne dwie partie również były równe, ale w tych najważniejszych, decyjących zagraniach dużo więcej zimnej krwi zachowali podopieczni Harry'ego Brokkinga, zwyciężając bez straty seta.

- Uważam, że w sobotę zagraliśmy jeszcze lepiej, niż tydzień temu we Wrześni. Oczywiście przeciwnik zawiesił wysoko poprzeczkę. Gra się przeciwko niemu bardzo trudno, zwłaszcza na bloku. Do tego dysponuje dobrą zagrywką. Myślę, że mogliśmy trochę jeszcze bielszczan podmęczyć. Kto wie, może udałoby się nam wygrać seta, a może i więcej. Chcę jednak pochwalić moją drużynę, bo z meczu na mecz gra coraz lepiej - zakończył Marek Antoniuk, szkoleniowiec BAS-u Białystok.

Wyniki 2. kolejki TAURON 1. Ligi
26 września (sobota)
AZS AGH Kraków - Olimpia Sulęcin 0:3 (28:30, 16:25, 22:25), MVP: Rafał Maluchnik
Exact Systems Norwid Częstochowa - eWinner Gwardia Wrocław 1:3 (22:25, 25:21, 21:25, 16:25), MVP: Damian Wierzbicki
Polski Cukier MKS Avia Świdnik - KRISPOL Września 3:1 (25:20, 25:19, 13:25, 25:17), MVP: Wiktor Nowak
BKS Visła Bydgoszcz - MCKiS Jaworzno 3:0 (25:17, 25:12, 25:13), MVP: Michał Masny
Mickiewicz Kluczbork - ZAKSA Strzelce Opolskie 1:3 (24:26, 28:26, 22:25, 17:25), MVP: Filip Grygiel
BAS Białystok - BBTS Bielsko-Biała 0:3 (21:25, 23:25, 21:25), MVP: Wiaczesław Tarasow