Autor:Katarzyna Porębska, fot. Garbaczewska Photography
  21.09.2020 godz. 13:30

Startuje TAURON 1. Liga: Polski Cukier MKS Avia Świdnik


Polski Cukier MKS Avia Świdnik to trzeci beniaminek TAURON 1. Ligi Mężczyzn obok BAS-u Białystok oraz Olimpii Sulęcin. Jak na beniaminka dysponuje bardzo silnym składem, który może dość mocno namieszać w całych rozgrywkach. Po sukcesie, czyli awansie do 1. Ligi drużynę w dalszym ciągu prowadzić będzie Witold Chwastyniak.

Sezon 2019/20 był szczególny sezon dla żółto-niebieskich. Mimo zatrzymania sezonu po fazie play off, ostatecznie udało się drużynie uzyskać awans do TAURON 1. Ligi Mężczyzn. W kadrze drużyny Witolda Chwastyniaka nastąpiło kilka zmian. Z drużyną pożegnało się siedmiu zawodników: Tomasz Błądziński (przyjmujący), Maciej Sajdak (przyjmujący), Dawid Wiczkowski (rozgrywający), Bartłomiej Misztal (rozgrywający), Paweł Rejowski (atakujący), Tomasz Kusior (środkowy) oraz Michał Baranowski (środkowy).

Z poprzedniego zespołu pozostał Jakub Guz (przyjmujący), Marcin Kurek (przyjmujący), Artur Sługocki (przyjmujący), Dariusz Bonisławski (libero), Konrad Machowicz (środkowy), Bartłomiej Żywno (atakujący) i Rafał Obermeler (środkowy).

Do drużyny dołączył Wiktor Nowak (rozgrywający), Karol Rawiak (przyjmujący), Damian Boruch (środkowy), Łukasz Swodczyk (środkowy), Mateusz Rećko (atakujący), Tomasz Kuś (libero) oraz Łukasz Walawender (rozgrywający).

– Przed sezonem 2019/2020 Avia złożyła mi propozycję objęcia posady trenera. Po zapoznaniu się ze szczegółami, z radością podjąłem to wyzwanie. Głównym celem mojego kontraktu było doprowadzenie Avii do awansu na zaplecze PlusLigi. Udało się to zrealizować i Avia po kilku latach nieobecności wraca do 1. Ligi. Jestem szczęśliwy, że mogę dalej być częścią klubu i uczestniczyć w realizacji planu jakim jest gra o najwyższe cele - powiedział szkoleniowiec beniaminka.

Skład MKS Avii Świdnik na sezon 2020/21 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
rozgrywający: Wiktor Nowak, Łukasz Walawander
atakujący: Mateusz Rećko, Bartłomiej Żywno
środkowi: Damian Boruch, Konrad Machowicz, Rafał Obermeler, Łukasz Swodczyk
przyjmujący: Jakub Guz, Marcin Kurek, Karol Rawiak, Artur Sługocki
libero: Dariusz Bonisławski, Tomasz Kuś

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy