Autor:Katarzyna Porębska, fot. Olimpia Sulęcin
  21.09.2020 godz. 13:24

Startuje TAURON 1. Liga: Olimpia Sulęcin


Olimpia Sulęcin po roku przerwy wraca na pierwszoligowe parkiety. Drużyna po ostatnim sezonie została przebudowana i wzmocniła się niemal na każdej pozycji. Zmiana zaszła również na stanowisku pierwszego trenera. W rozgrywkach TAURON 1. Ligi sulęcinian prowadzić będzie Tomasz Kowalski.

Olimpia Sulęcin wyciągnęła wnioski z porażki z sprzed roku, kiedy to sportowo nie utrzymała się w 1. Lidze. Drużyna sumiennie rozegrała naprawdę dobry sezon w 2. Lidze i teraz nie ma zamiaru być przysłowiowymi chłopcami do bicia.

Po sezonie 2019/20 klub zdecydował się przedłużyć współpracę z następującymi zawodnikami: dwoma libero Maciejem Sasem i Mateuszem Sawerwainem, Rafałem Maluchnikiem (rozgrywający), Maciejem Kordyszem (przyjmujący), środkowymi - Łukaszem Zimoniem, Bartłomiejem Wójcikiem oraz atakującymi Bogdanem Jurantem i Grzegorzem Turkiem.

Natomiast z grą w klubie z Sulęcina pożegnało się trzech siatkarzy - Dawid Cyfer (atakujący), Patryk Zarębski (przyjmujący) oraz Sebastian Kostrubski (atakujący).

Do drużyny z kolei dołączyli zawodnicy mający już doświadczenie w 1. Lidze – Jan Tomczak (rozgrywający), przyjmujący - Maciej Naliwajko i Mateusz Paszkowski, Szymon Trojański oraz środkowi - Łukasz Rymarski i Dawid Siwczyk.

- Celem klubu w tym kolejnym, pierwszym sezonie jest bez wątpienia utrzymanie drużyny w lidze i spokojne rozwijanie się na przestrzeni kolejnych lat. Nie chcemy jednak ograniczać się jedynie do walki o byt, ale pragniemy pokazać swoje umiejętności i napsuć krwi również faworytom - powiedział Maciej Naliwajko, przyjmujący zespołu.

Skład STS Olimpii Sulęcin na sezon 2020/21 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
rozgrywający: Rafał Maluchnik, Jan Tomczak
atakujący: Bogdan Jurant, Grzegorz Turek
środkowi: Łukasz Rymarski, Dawid Siwczyk, Bartłomiej Wójcik, Łukasz Zimoń
przyjmujący: Maciej Kordysz, Mateusz Paszkowski, Szymon Trojański, Maciej Naliwajko
libero: Maciej Sas, Mateusz Sawerwain

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...