Autor:Katarzyna Porębska, fot. Mickiewicz Kluczbork
  21.09.2020 godz. 13:18

Startuje TAURON 1. Liga: Mickiewicz Kluczbork


Mickiewicz Kluczbork rośnie w siłę. Jako beniaminek w sezonie 2018/19 nie zdołał się utrzymać w lidze i śmiało można powiedzieć, że zapłacił przysłowiowe frycowe za bycie beniaminkiem. Kluczborczanie jednak dostali szansę na rehabilitację i w sezonie 2019/20 zaprezentowali świetny poziom. Zakończyli rozgrywki na 7. lokacie. Trzeci rok z rzędu drużynę w TAURON 1. Lidze poprowadzi Mariusz Łysiak.

Włodarze klubu Mickiewicza Kluczbork bardzo szybko podjęli się zadania skompletowania składu drużyny na nowy sezon 2020/21 TAURON 1. Ligi. Po sezonie 2019/20 z grą w szeregach kluczborczan pożegnał się Rafał Pawlak (atakujący), Konrad Woroniecki (rozgrywający), Wladislaw Łoszakow (środkowy), Maciej Kowalonek (przyjmujący), Adam Parcej (przyjmujący), Artur Pasiński (przyjmujący) oraz Kacper Wasilewski (libero).

Na kolejny rok w Mickiewiczu pozostał Łukasz Owczarz (atakujący), Łukasz Szablewski (rozgrywający), Konrad Mucha (środkowy), Jakub Lewandowski (środkowy), Dawid Bułkowski (przyjmujący) oraz Marcin Jaskuła (libero).

Natomiast nowi siatkarze, którzy dołączają do zespołu z Kluczborka to Łukasz Sternik (rozgrywający), Kajetan Kulik (atakujący), Konrad Jantos (środkowy), Przemysław Toma (środkowy), Filip Biegun (przyjmujący), Filip Frankowski (przyjmujący), Michał Szmajduch (przyjmujący) oraz Michał Łysiak (libero).

- Mamy praktycznie nowy zespół, zawodnicy mają przyzwyczajenia z poprzednich drużyn. Trzeba poprawić grę zespołową. To będzie długi i ciężki sezon. Obyśmy tylko mieli możliwość dogrania wszystkich meczów do końca - powiedział Mariusz Łysiak, trener Mickiewicza.

Skład Mickiewicza Kluczbork na sezon 2020/21 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
rozgrywający: Łukasz Sternik, Łukasz Szablewski
atakujący: Kajetan Kulik, Łukasz Owczarz
środkowi: Konrad Jantos, Jakub Lewandowski, Konrad Mucha, Przemysław Toma
przyjmujący: Filip Biegun, Dawid Bułkowski, Filip Frankowski, Michał Szmajduch
libero: Marcin Jaskuła, Michał Łysiak

POWIĄZANE INFORMACJE

...