Autor:Katarzyna Porębska, fot. MCKiS Jaworzno
  21.09.2020 godz. 13:12

Startuje TAURON 1. Liga: MCKiS Jaworzno


MCKiS Jaworzno poprzednie rozgrywki zakończyło na 9. pozycji w tabeli. W porównaniu do poprzedniego sezonu drużyna została mocno przebudowana. Czy w trzecim roku występów na parkietach TAURON 1. Ligi Mężczyzn zdoła awansować do fazy play off? Podobnie jak przed rokiem drużynę w pierwszoligowych rozgrywkach prowadzić będzie Mariusz Syguła.

Po sezonie 2019/20 z grą w barwach MCKiS Jaworzno pożegnało się siedmiu zawodników: Mariusz Magnuszewski (rozgrywający), Kamil Dębski (przyjmujący), Tomasz Pizuński (przyjmujący), Konrad Stajer (środkowy), Bartosz Zieliński (libero), Mateusz Błasiak (przyjmujący) oraz Bartosz Kowalczyk (atakujący).

Włodarze klubu z Jaworzna zdecydowali się kontynuować współpracę z: Oskarem Wojtaszkiewiczem (rozgrywający), Karolem Borończykiem (atakujący), Mateuszem Pietrasem (środkowy), Maciej Polańskim (środkowy), Pawłem Żelińskim (środkowy), Jakubem Grzegolcem (przyjmujący) oraz Kacprem Ledwoniem (libero).

Przed startem rozgrywek 2020/21 TAURON 1. Ligi szeregi MCKiS zasilił: Damian Czetowicz (rozgrywający), Jan Siemiątkowski (atakujący), Jędrzej Kaźmierczak (środkowy), Krzysztof Gulak (przyjmujący), Tomasz Polczyk (przyjmujący), Wojciech Szwed (przyjmujący) oraz Jakub Janicki (libero).

Jakie cele postawiono przed drużyną w sezonie 2020/21, która została dość mocno odmłodzona?

- Po sezonie zawsze muszą nastąpić jakieś zmiany w składzie. Muszę przyznać, że nie mieliśmy zbyt mocnych argumentów, aby licytować się z Mariuszem Magnuszewskim, czy Konradem Stajerem. Dostali świetne propozycje. Nasz aktualny zespół rzeczywiście jest młody. Jednak nie odbierałbym tego w kategorii, czy to będzie nasz atut, czy nie. To są młodzi ludzie, stosunkowo ograni. Mają za sobą parę meczów dobrych i reprezentacyjnych. Do tego grali w fajnych klubach. Wiem, że doświadczenie jest ważne, ale liczę na to, że jest to grupa, która ma coś do pokazania. Każdy z nich ma coś do udowodnienia. Myślę, że to będzie ich sezon życia - powiedział Mariusz Syguła, trener drużyny.

Skład MCKiS Jaworzno na sezon 2020/21 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
rozgrywający: Damian Czetowicz, Oskar Wojtaszkiewicz
atakujący: Karol Borończyk, Jan Siemiątkowski
środkowi: Jędrzej Kaźmierczak, Mateusz Pietras, Maciej Polański, Paweł Żeliński
przyjmujący: Jakub Grzegolec, Krzysztof Gulak, Tomasz Polczyk, Wojciech Szwed
libero: Jakub Janicki, Kacper Ledwoń

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...