Autor:Katarzyna Porębska, fot. LUK Politechnika Lublin
  21.09.2020 godz. 13:03

Startuje TAURON 1. Liga: LUK Politechnika Lublin


LUK Politechnika Lublin otwarcie mówi przed startem sezonu 2020/21, że chce awansować po tegorocznych rozgrywkach do PlusLigi. W przerwie pomiędzy sezonami TAURON 1. Ligi Mężczyzn włodarze dokonali wzmocnień na każdej pozycji. Absolutnie nikogo nie dziwi fakt, że lubelski zespół jest wymieniany w gronie faworytów do medalu. Drużynę w pierwszoligowych rozgrywkach prowadzić go będzie w dalszym ciągu Maciej Kołodziejczyk.

Lubelscy siatkarze jeszcze rok temu byli beniaminkiem pierwszoligowych rozgrywek. Jednak beniaminkiem byli tylko z nazwy, bowiem w szeregach zespołu było wielu doświadczonych zawodników. Finalnie zespół zakończył sezon 2019/20 na 3. pozycji.

Przed sezonem 2020/21 w LUK Politechnice zaszły spore zmiany w składzie drużyny. Po zakończeniu rozgrywek z grą w klubie pożegnał się Damian Wierzbicki (atakujący), Bartosz Zrajkowski (rozgrywający), Szymon Pałka (przyjmujący), Sławomir Stolc (przyjmujący), Roman Oroń (środkowy), Bartłomiej Giza (środkowy), Paweł Taborek (libero) oraz Sho Takahashi (libero).

Na kolejny sezon pozostał natomiast Kamil Durski (rozgrywający), Jędrzej Goss (atakujący), Radosław Sterna (środkowy), Kamil Szaniawski (środkowy), Paweł Rusin (przyjmujący), Szymon Seliga (przyjmujący) oraz Rafał Cabaj (libero).

Za to do zespołu dołączyło wielu doświadczonych zawodników, którzy przez kilka sezonów występowali, m.in. na parkietach PlusLigi. W tym gronie znalazł się Grzegorz Pająk (rozgrywający), Szymon Romać (atakujący), Wojciech Sobala (środkowy), Konrad Stajer (środkowy), Jakub Peszko (przyjmujący), Jakub Wachnik (przyjmujący) oraz Neven Majstorović (libero).

Przed drużyną postawiono jasny cel do zrealizowania w rozgrywkach TAURON 1. Ligi Mężczyzn - awans do PlusLigi.

- Zarząd postawił przed drużyną w nowym sezonie jeden, konkretny cel - awans do PlusLigi. Osobiście bardzo się cieszę, ponieważ lubię pracować, mając przed sobą postawione duże wyzwania. Dwa lata wcześniej miałem cel, aby awansować do 1. Ligi. Ten cel udało się zrealizować. Teraz na pewno jestem wrzucony na głębszą wodę, ale tak jak powiedziałem trzeba stawiać sobie ambitne cele i dążyć do ich realizacji - powiedział Maciej Kołodziejczyk, trener LUK Politechniki.

I dodał - Mając w składzie takie nazwiska, ciężko byłoby powiedzieć, iż gra się o coś innego, niż awans do PlusLigi. Musimy mierzyć się z tą presją. To jest, jak najbardziej normalne i naturalne. Przed sezonem jestem naładowany samymi pozytywnymi emocjami. Doskonale wiem, czego oczekują zawodnicy. Wszyscy jesteśmy skierowani w jedną stronę. Mam nadzieję, że uda się nam zrealizować nasz cel. Jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jaki jest sport. Mogę wszystkich zapewnić, że zrobimy co w naszej mocy, aby udało się awansować do PlusLigi. Czy tak się stanie? Dowiemy się tego za około dziesięć miesięcy.

Skład LUK Politechniki Lublin na sezon 2020/21 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
rozgrywający: Kamil Durski, Grzegorz Pająk
atakujący: Jędrzej Goss, Szymon Romać
środkowi: Wojciech Sobala, Konrad Stajer, Radosław Sterna, Kamil Szaniawski
przyjmujący: Jakub Peszko, Paweł Rusin, Szymon Seliga, Jakub Wachnik
libero: Rafał Cabaj, Neven Majstorović

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...
...