Autor:Katarzyna Porębska, fot. Gwardia Wrocław
  21.09.2020 godz. 11:58

Startuje TAURON 1. Liga: Gwardia Wrocław


Gwardia Wrocław z roku na rok coraz lepiej radzi sobie w rozgrywkach TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Włodarze klubu coraz śmielej również mówią o swoich celach i planach gry w PlusLidze. Przed sezonem zbudowano bardzo ciekawą drużynę w stolicy Dolnego Śląska, którą stać na osiągnięcie dobrego wyniku, a już na pewno na poprawienie 5. pozycji z zeszłorocznego sezonu. Drużynę tak jak przed rokiem prowadzić będzie Krzysztof Janczak.

Po sezonie 2019/20 na kolejny rok w szeregach Gwardzistów zdecydował się: Adrian Mihułka (libero), Błażej Szymeczko (środkowy), Łukasz Lubaczewski (przyjmujący), Krzysztof Gibek (przyjmujący), Arkadiusz Olczyk (środkowy) oraz Krzysztof Kołtowski (libero).
 
Z klubem pożegnało się dwóch rozgrywających Jakub Nowosielski i Łukasz Sternik, atakujący Kacper Wnuk i Marcel Gromadowski, a także środkowi Jędrzej Kaźmierczak oraz Jędrzej Maćkowiak. Ponadto przyjmujący Mateusz Paszkowski.

Natomiast do zespołu Gwardii dołączyli atakujący - Damian Wierzbicki i Mateusz Frąc. Za rozegranie odpowiedzialny będzie duet Mateusz Biernat i Paweł Malicki. Obok Olczyka i Szymeczko na środku siatki o miejsce w wyjściowej szóstce walczyć będzie Mateusz Siwicki oraz Oskar Pieknik. Z kolei na pozycji przyjmujących zakontraktowano Bartosza Pietruczuka i Tytusa Nowika.

- Osobiście nie będę pompował balonika, bo w niektórych klubach jest tak pompowany, że jak pęknie to będzie słychać we Wrocławiu i nie tylko we Wrocławiu. Zobaczymy, co przyniesie nam życie. Dla nas najważniejsze jest to, aby całe rozgrywki po pierwsze wystartowany, a po drugie udało się je rozegrać od początku do końca. Ważne, żebyśmy grali. Jesteśmy przygotowani również na taki scenariusz, że sportowa rywalizacja będzie toczyła się bez udziału kibiców. Każdy z nas widzi i obserwuje, co dzieje się w naszym kraju. Sytuacja jest dość niepokojąca. Nie chcielibyśmy doświadczyć tego, co wydarzyło się w klubie z Gdańska. My po prostu chcielibyśmy grać - powiedział Damian Wierzbicki, atakujący zespołu.

Skład Gwardii Wrocław na sezon 2020/21 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
rozgrywający: Mateusz Biernat, Paweł Malicki
atakujący: Mateusz Frąc, Damian Wierzbicki
środkowi: Arkadiusz Olczyk, Oskar Pieknik, Mateusz Siwicki, Błażej Szymeczko
przyjmujący: Krzysztof Gibek, Łukasz Lubaczewski, Tytus Nowik, Bartosz Pietruczuk
libero: Krzysztof Kołtowski, Adrian Mihułka

POWIĄZANE INFORMACJE

...