Autor:Katarzyna Porębska, fot. BBTS Bielsko-Biała
  21.09.2020 godz. 11:17

Startuje TAURON 1. Liga: BBTS Bielsko-Biała


BBTS Bielsko-Biała poprzednie rozgrywki zakończył na 2. lokacie w tabeli. Trzon zespołu został utrzymany i bielszczanie otwarcie zapowiadają walkę o medale i upragniony awans do PlusLigi. Podobnie jak przed rokiem drużynę prowadzić będzie Harry Brokking.

Początek sezon 2019/20 nie był udany dla bielszczan. Kilka porażek z rzędu, zmiana trenera sprawiła, że zespół potrzebował trochę czasu, aby się odpowiedni zgrać. A potem przysłowiowa maszyna ruszyła i kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa. W połowie rozgrywek sięgnęła po historyczną wygraną Pucharu KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn.

Całe rozgrywki siatkarze z Bielska-Białej zakończyli na 2. pozycji. Włodarze zadowoleni z wyników zespołu zdecydowali się kontynuować współpracę z większością zawodników przez kolejny rok. W tym gronie znalazł się: Jarosław Macionczyk (rozgrywający), Kacper Popik (rozgrywający), Oleg Krikun (atakujący), Bartosz Cedzyński (środkowy), Adrian Hunek (środkowy), Barłomiej Oniszk (środkowy), Siergiej Kapelus (przyjmujący), Michał Makowski (przyjmujący), Tomasz Piotrowski (przyjmujący) oraz Kajetan Marek (libero).

Po sezonie 2019/20 szeregi drużyny BBTS Bielsko-Biała opuścił natomiast Michał Żuk (przyjmujący), Mateusz Frąc (atakujący), Klaudiusz Englart (libero) oraz Bartłomiej Dorosz (środkowy).

W ich miejsce został zakontraktowany: Paweł Gryc (atakujący), Wojciech Siek (środkowy), Wiaczesław Tarasow (przyjmujący), Luciano Vicentin przyjmujący) i Dominik Jaglarski (libero).

Co będzie największa siłą siatkarzy BBTS-u? – W drużynie nie zaszły duże zmiany, dzięki temu nie było wielu osób, które musiały się zgrać z naszymi rozgrywającymi. Jak wiadomo to jest kluczowe do dalszej gry. Uważam, że pewne rzeczy mamy już wypracowane. Teraz pozostaje to utrwalić i doszlifować – powiedział Michał Makowski.

I dodał – Jest wielu pretendentów do medali. Myślę również, że znajdzie się jakiś czarny koń, którego nikt nie podejrzewa, a zacznie dobrze grać i wygrywać. Ta liga pokazuje, że co roku jest coraz lepsza. Po naszej drużynie już widać, że mamy trzech zagranicznych zawodników. To świadczy o tym, że zaplecze mistrzów świata też coś znaczy.

Skład BBTS Bielsko-Biała w sezonie 2020/2021 TAURON 1. Ligi Mężczyzn
rozgrywający: Jarosław Macionczyk, Kacper Popik
atakujący: Paweł Gryc, Oleg Krikun
środkowi: Bartosz Cedzyński , Adrian Hunek, Bartłomiej Oniszk, Wojciech Siek,
przyjmujący: Siergiej Kapelus, Michał Makowski, Tomasz Piotrowski, Wiaczesław Tarasow, Luciano Vicentin
libero: Dominik Jaglarski, Kajetan Marek

POWIĄZANE INFORMACJE

...
...

Newsletter

sponsor tytularny
Multiagencja Unilink - najlepsze ubezpieczenia OC/AC
sponsorzy
partnerzy medialni
partnerzy